Ви тут:
децентралізація Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України обговорили Перспективний план

У Полтавському регіональному відділенні Асоціації міст України обговорили Перспективний план

Учора, 11 лютого, в місті Миргород відбулися загальні збори Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України.

Головне питання порядку денного – врахування позиції членів АМУ під час схвалення Кабінетом Міністром України Перспективного плану формування територій громад Полтавської області.

Про це інформує прес-служба Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України

У прес-службі наголошують,шо до Полтавського РВ АМУ входить 47 членів-громад, серед яких ОТГ та міста обласного значення Полтава, Миргород, Лубни, Кременчук, Гадяч, Горішні Плавні.

“Завершення реформи децентралізація сьогодні – чи не головна тема в країні. Протягом минулого тижня в Полтавській обласній адміністрації відбулися засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавщини. Для нас також важливо врахувати позиції членів АМУ під час схвалення Кабінетом Міністром України Перспективного плану. Сьогоднішня зустріч, перш за все, направлена на вирішення проблемних, спірних питань”, – наголосила Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського РВ АМУ.

Консультант з комунікацій проєкту ПУЛЬС Полтавського РВ АМУ Олександр Полупан нагадав присутнім, що згідно чинного законодавства пропозиції по формуванню Переспективного плану сьогодні подає обласна державна адміністрація, затверджує ці пропозиції Кабінет Міністрів України.

– Сьогодні по Перспективному плану ведеться інтенсивна робота, яка ще не завершилася. Нараз стоїть питання функціонування вже утворених громад та створення нових, – зазначив Олександр Полупан.

Він ознайомив представників громад з пропозиціями щодо створення об’єднаних територіальних громад у кожному з 25 районів Полтавської області.

Всі присутні мали можливість висловити свої зауваження та пропозиції до сказаного, які були внесені до протоколу, котрий підготували за результатами загальних зборів РВ АМУ.

Загалом, зустріч була конструктивною та злагодженою, присутнім вдалося дійти згоди та знайти спільну мову у вирішенні проблемних питань.

Також члени РВ АМУ на пропозицію секретаря Полтавської міської ради розглянули ще одне питання – звернення до Кабінету Міністрів із вимогою скасувати абонентську плату за транспортування газу. У результаті обговорення присутні вирішили вимагати від Уряду не об’єднання двох платіжок в одну, а взагалі скасування абонплати за транспортування газу.

На загальних зборах Полтавського РВ АМУ розглянули низку інших важливих питань та підготували з цього приводу відповідні звернення.

Підбиваючи підсумки зборів, Сергій Соломаха, голова Полтавського регіонального відділення Асоціації міст України, Миргородський міський голова сказав: – Основна мета зборів – виробити єдину позицію щодо територіального розподілу згідно Перспективного плану, була досягнута. По більшості районів була єдина позиція, по тих районах, де погляди членів Асоціації не збігалися, були враховані всі думки, які будуть донесені до керівництва АМУ.

Система Orphus