Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА створять Центр допомоги учасникам АТО

У Полтавській ОДА створять Центр допомоги  учасникам АТО

19 лютого у Полтавській ОДА відбувся круглий стіл з представниками громадських організацій учасників АТО.

Засідання розпочалось вшануванням пам’яті Максима Хітайлова, який 18 лютого загинув на Сході України, хвилиною мовчання. Заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко запропонував провести прощання з Максимом біля Полтавської ОДА.

“Метою проведення круглого столу є налагодження співпраці та озвучення питань, які вас хвилюють. Ми знаємо проблеми щодо отримання житла, земельних ділянок. Створимо робочу групу, до якої увійдуть представники ваших організацій, щоб разом працювати”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Під час засідання обговорили чимало питань, відповіді на які частково надали керівники Департаментів.

“Було б доцільно при райдержадміністраціях створити структурні підрозділи, які б займалися впорядкуванням могил та встановленням меморіальних дошок Захисникам України. Потрібно створити ще один військовий ліцей, Центр військово-патріотичного виховання”, – сказав Анатолій Ханко.

Захисників України хвилювали питання пільгового перевезення, працевлаштування учасників АТО, житлові та земельні питання, санаторно-курортне лікування та психологічна допомога.

“Проблема з пільговим перевезенням відбулася через відміну субвенції з держбюджету на компенсацію пільгового перевезення. За результатами проведених нарад, ми зрозуміли, що є нарікання на саму Програму, згідно з якою проводиться іменна компенсація. Вирішенням цієї проблеми було б поширення по всій території України єдиного механізму: щоб всі, хто має право на таку пільгу, без обмежень могли скористатись нею”, – пояснив начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Щодо вирішення житлових питань, то Олег Синєгубов повідомив: цього року планують повністю профінансувати запит.

“На бюджетній комісії буде розглядатися питання дофінансування цієї Програми. Запит на цей рік маємо 5,5 млн грн. Наступного року також збільшиться фінансування з обласного бюджету відповідно до запиту”, – зазначив Олег Синєгубов.

Один з представників ГО запропонував створити “Маршрутний лист”, який  міститиме інформацію про першочергові дії та про організації, що надають допомогу учасникам АТО.

Про необхідність відновлення роботи Центру допомоги учасникам АТО сказав заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай.

“2015 – 2016 роках було зроблено чимало позитивних речей, які згодом знищились. Наприклад, необхідно відновити роботу Центру допомоги учасникам АТО, який неодноразово сьогодні згадували та який вирішував чимало питань. Щодо психологічної допомоги, то, насамперед, ми самі допомагаємо одне одному. Щодо перевезення, то хочу зазначити, що у 2014 році, повертаючись з АТО, я на вокзалі у Дніпрі дістав гроші, щоб купити квиток додому, а в цей момент підійшла дівчина, яка взяла мене за руку та підвела до каси, де мені дали безкоштовний білет. Це був 2014 рік, коли ще не діяли жодні Програми. Це питання можна вирішити на рівні області. Щодо військово-патріотичного виховання, то ми намагаємося створити в області комунальний заклад “Центр військово-патріотичного виховання”. Однією з пропозицій було – створення його на базі ДОЦ “Маяк”. Це дасть змогу громадським організаціям, які займаються вихованням, викладати на базі Центру. Необхідно у школах поновити посаду заступника з питань військово-патріотичного виховання”, – наголосив заступник військового комісара Полтавського обласного військового комісаріату Едуард Бородай.

Також він запропонував у приміщенні військкомату створити музей.

“Сьогоднішній круглий стіл – це початок вирішення нагальних питань, які вас хвилюють. Створимо орган при ОДА: Центр, чи Раду. Всі питання необхідно вирішувати централізовано”, – підсумував Олег Синєгубов. 

Система Orphus