Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтавській ОДА створять робочу групу з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

У Полтавській ОДА створять робочу групу з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов зустрівся з керівниками Національної спілки журналістів України та Академії української преси.

Візит експертів на Полтавщину спрямований на вирішення питань у відносинах між владою та представниками медіа, забезпечення ефективного захисту прав журналістів, повідомляють у Полтавській ОДА.

«У Полтаві у нас заплановані дискусійні зустрічі з журналістами, правоохоронними органами, після яких ми дамо рекомендації щодо покращення стосунків ЗМІ із владою, щодо захисту прав журналістів та їхньої фізичної безпеки, – розповів голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Найгостріша тема на Полтавщині, як і в Україні, – перешкоджання журналістській діяльності. Для нас головне, щоб за випадками погроз і нападів на журналістів були реальні покарання».

Олег Синєгубов повідомив, що при облдержадміністрації створюється нова робоча група з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова.

«Цей дорадчо-консультативний орган створюється не на папері, до нього увійдуть представники ЗМІ, Нацполіції, влади, щоб разом обговорювати наявні проблеми, – зазначив голова Полтавської ОДА. – Обласна влада повністю відкрита перед журналістами. З першого дня ми працюємо відкрито, запрошуємо журналістів на всі заходи, проводимо пресконференції, жодному журналісту, який хотів домовитися про інтерв’ю, я не відмовив. Як і в будь якій роботі, виникають певні непорозуміння, але ми готові чути кожного і співпрацювати».

Голова Полтавської обласної організації НСЖУ Євген Лопушинський розповів про актуальний стан свободи слова в області: «Загалом Полтавщина – не проблемний регіон, але в 2017 році було кілька проваджень за фактами нападів, погроз та перешкоджання журналістській діяльності. На жаль, за жодним випадком нікого не покарано, ніхто не поніс відповідальності. Я хочу, щоб новостворена робоча група була активнішою за попередню, продовжувала тримати на контролі ці справи й не допустила нових прецедентів».

Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов розповів про позитивний досвід Харківщини, де було проведено ряд безплатних тренінгів для журналістів щодо правової обізнаності та курсів самозахисту. Запропонував разом із викладачами Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого, Нацполіцією організувати подібне навчання і в Полтаві.

 

Фото: http://www.adm-pl.gov.ua

Система Orphus