Ви тут:
Суспільство 

У Полтаві провели вечір пам’яті історика Віктора Ревегука

У Полтаві провели вечір пам’яті історика Віктора Ревегука

У Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбувся спогад-реквієм «Година світлої пам’яті Віктора Яковича Ревегука, історика і педагога».

Захід було приурочено до сороковин відомого полтавського науковця, який здійснив поважний внесок в історичну науку й укріплення традицій боротьби за національну свободу і державну незалежність України.

Світлої пам’яті Віктор Якович Ревегук був активним учасником ідеологічної розбудови нової Української держави від самого початку її створення. Наріжним каменем його наукової діяльності виступили моральні цінності православ’я. Вони втілилися у дослідженні тих проблем історії Полтавщини, що тривалий час замовчувалися офіційною історією УРСР. Серед цих проблем історія національного відродження українців початку ХХ ст., події Української революції 1917–1923 рр., історія Голодоморів 1921–1923 рр., 1932–1933 рр., 1947 р.; останні роки життя письменника В.Г. Короленка, організація національно-патріотичного підпілля полтавців та їх життя у роки нацистської окупації міста й області та ін.

У заході взяли участь рідні Вікторі Яковича, служителі церкви, друзі, колеги, учні дослідника, його ідейні послідовники, представники засобів масової інформації.

Упродовж 13–16 лютого 2020 р. у музеї діятиме експрес-виставка власних речей В.Я. Ревегука, наукових видань історика та книг, презентованих йому колегами й однодумцями.

Система Orphus