Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу «Яреськи- вчора, сьогодні»

У Полтаві презентували книгу «Яреськи- вчора, сьогодні»

У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відбулася презентація книги «Яреськи- вчора, сьогодні».

Про це повідомили в Департаменті культури і туризму ОДА.

У книзі автори намагалися глибше висвітлити минуле і сучасне одного з найчарівніших сіл Полтавщини – Яресьок.

Автори створили для сучасників і майбутніх поколінь своєрідне генетичне дерево великої яреськівської родини, показали село з сивої минувшини до сьогодення, висвітлили історію рідного краю з козаччини, за часів царату, у революційні та воєнні часи, будівництва соціалізму та незалежності. У книзі вперше подано історію сільськогосподарських та промислових підприємств, організацій та навчальних закладів села Яреськи і навколишніх населених пунктів. Велику увагу приділено славним яреськівським родам та названо сотні імен земляків, які своїм героїзмом та трудовою звитягою внесли вагомий вклад у розвиток свого рідного краю.

На захід завітали автори видання: Олександр Дзюба- корінний яреськівчанин, нині голова громадської організації «Село моє – Яреськи», та Василь Магда – краєзнавець, літератор, автор багатьох краєзнавчих видань про Шишаччину. Також на заході були присутні земляки авторів, серед яких, завідувачка Яресківського народного краєзнавчого музею Наталія Дзюба.

В рамках презентації також говорили й про книгу Василя Магди «Музична Шишаччина». Книга показує читачам малодосліджену тему виникнення та діяльності кобзарів- бандуристів і троїстих музик у одному маленькому регіоні.

Книга побачила світ у видавництві «Асмі» у 2019 році. Цьому передували три роки копіткої роботи з архівними документами і спогадами старожилів.

Система Orphus