Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про видатного географа

У Полтаві презентували книгу про видатного географа

У читальній залі бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха Полтавського національного педагогічного університету відбулася презентація монографії доктора географічних наук професора Сергія Шевчука «Професор географії Кость Дубняк».

Монографія присвячена дослідженню постаті видатного українського географа першої половини ХХ століття – професора Костя Володимировича Дубняка. Учений відомий у науці як теоретик українського географічного краєзнавства, один із лідерів наукової школи української економічної географії, засновник географічних досліджень території Полтавщини. Видання розкриває життєвий шлях і науковий доробок ученого. Уперше в історії української географії представлено науковий доробок ученого у галузях теорії та історії географії, географічного українознавства та краєзнавства, географічної освіти та бібліографії. Праця містить бібліографічний покажчик й оригінальні тексти праць ученого.

Автор монографії професор Сергій Шевчук  зазначив: «Підготував цю працю, присвячену висвітленню життєвого шляху та наукового доробку Костя Володимировича Дубняка, на зразок ряду тих, що вийшли за редакцією професора Олега Шаблія у серії “Постаті вітчизняного землезнання”. Улітку 2018 р., працюючи над збором інформації для цієї книги, мені також випала можливість ознайомитися із архівною кримінальною справою та документами професора Костя Дубняка.

Постать професора Костя Дубняка надзвичайно важлива також з позицій вивчення становлення та розвитку вищої географічної освіти та науки на Полтавщині. Заснований у 1914 р. Полтавський учительський інститут у 1919 р. було перетворено на український педагогічний інститут, а в 1921 р. на Полтавський інститут народної освіти. Професора Костя Дубняка, який розпочав свою науково-педагогічну діяльність в інституті у 1920 р., ми називаємо першим професійним географом Полтавщини.

Система Orphus