Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про дружин провідників ОУН

У Полтаві презентували книгу про дружин провідників ОУН

5 лютого в Центральній бібліотеці Полтавської міської ЦБС за ініціативи краєзнавчо-історичного клубу імені Федора Борківського (діє при бібліотеці) та Жіночого товариства імені Ольги Басараб та Олени Теліги (м. Київ) відбулася презентація збірки нарисів «Дружини Провідників», присвяченої 90-літтю заснування ОУН та 129-ій річниці від дня народження Голови ОУН, полковника Андрія Мельника.

Про це повідомили в Управлінні культури виконкому Полтавської міськради. 

Ідея видання книги, яка розповідає про долі дружин Провідників ОУН від 1929 до 2019 року, належить Жіночому товариству імені Ольги Басараб та Олени Теліги. 

 

Участь у презентації взяли полтавці та гості з Києва Надія Стрішенець, Надія Бугай та Ольга Червак, які розповіли про підготовку збірника, пошукову роботу в архівах, про долю героїнь цієї книги. Зокрема, присутні дізналися, що Софія Мельник, дружина Андрія Мельника, та Ольга Коновалець були рідними сестрами. 

«Долі провідників Організації українських націоналістів від заснування організації у лютому 1929 р. до сьогодення пов’язані з їхніми дружинами», − говорить автор ідеї та укладач книги Надія Стрішенець. 

Видання “Дружини провідників” отримала не лише центральна міська бібліотека, але й усі 17 її філій.

Фото kultura-poltava.gov.ua

Система Orphus