Ви тут:
Суспільство 

У Полтаві презентують книгу про отамана Левченка з Кобеляк

У Полтаві презентують книгу про отамана Левченка з Кобеляк

28 лютого у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Котляревського відбудеться презентація книги Олекси Пугача “Отаман Левченко”.

Олексій Пугач – за фахом юрист, за покликанням – краєзнавець. Автор книг “Багачанський Шельменко” )2001) та “Отаман Гонта 1920 р.” (2006, 2008).

Книга розповідає про Кобеляцьку організацію УКП (боротьбистів), яка влітку 1919 року, під час денікінської навали намагалася започаткувати Українську Повстанську Армію, утворивши на території Кобеляцького повіту для боротьби з денікінцями два партизанських полки. Бойові шляхи цих та інших українських загонів призвели до звільнення України від білогвардійських загарбників, але одночасно з тим вони сприяли третьому приходу на Україну інших загарбників – московських більшовиків. Їхня антинародна політика призвела до масових повстань козаків і селян. В Кобеляцькому повіті ці повстання очолили Андрій Левченко, П.Погорілий та інші колишні офіцери царської армії і армії УНР. Книга спирається на архівні документи та свідчення учасників тих подій.

Початок об 11.00, к. 213. Вхід вільний.

Система Orphus