Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві представили виставку світлин пам’ятників Тарасові Шевченку

У Полтаві представили виставку світлин пам’ятників Тарасові Шевченку

Полтавський університет економіки і торгівлі та обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» організували зустріч із дослідником життя і спадщини Великого Кобзаря Русланом Теліпським із Луцька.

Ім’я Пророка Української Нації в глибокій пошані в його ювілеї й щодня, на рідній землі й далеко поза нею. Відкрила фотовиставку «Монументальна Шевченкіана» заслужений працівник культури України, голова обласного відділення Міжнародної організації «Жіноча громада» Валентина Шемчук.

Подорож Шевченківськими місцями України й світу з автором сімдесяти світлин здійснили студенти й гості вишу. Майбутні фахівці харчових технологій, готельно-туристичного та ресторанного бізнесу дізналися про пам’ятники Великому Кобзареві в усіх областях на Батьківщині та у понад тридцяти країнах.

Особливо докладно волинський фотомитець розповів про спорудження пам’ятників Національному Провидцю на Чернечій горі й у Харкові. Завідувачка кафедри педагогіки та суспільних наук ПУЕТ професор Ірина Петренко звернула увагу на унікальність пам’ятника Великому Кобзареві за проектом видатного скульптора Івана Кавалерідзе в Полтаві.

Нещодавно в Національному університеті «Львівська політехніка» відкрито пам’ятну дошку Тарасові Шевченку відомих доброчинців лауреатів премії імені Панаса Мирного Полтавської обласної ради Вадима Голобородова й Валентини Шемчук, котра й продемонструвала учасникам зібрання зображений на меморіальній дошці перший автопортрет Великого Кобзаря 1840 року.

Оглянути світлини «Монументальної Шевченкіани» разом із учителем історіі Олександром Хажанцем прибули учні Абазівської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів, на фасаді якої встановлено меморіальну дошку Тарасові Шевченку відомих благодійників-полтавців. Минулого разу перебуваючи на Полтавщині, вклонився памяті Великого Кобзаря в селі Абазівці й фотохудожник нинішньої Шевченківської виставки Руслан Теліпський. Йому зі широю вдячністю Валентина Шемчук подарувала бібліотечку книжок про видатних земляків.

 

Система Orphus