Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорюють питання гендерної рівності у контексті політичного лідерства

У Полтаві обговорюють питання гендерної рівності у контексті політичного лідерства

Незалежно від професійної приналежності, соціального статусу, рівня заробітної плати чи статі: сучасне суспільство вкотре доводить, що для досягнення успіху чи кар’єрного зросту не існує гендерного розмежування. Рівність прав чоловіків та жінок стає сталою аксіомою та впроваджується на всіх рівнях прогресивної світової політичної практики.

25 лютого у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка розпочалося робоче засідання Секції з забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків і жінок Асоціації міст України (АМУ). Засідання, яке триватиме 25-26 лютого, спрямоване на розгляд, обговорення питання гендерної рівності у різних сферах суспільно-політичної діяльності та напрацювання можливих напрямків розв’язання цього питання у контексті державного та міжнародного масштабів, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Із цією метою до Полтави завітали експерти та експертки всеукраїнського та світового рівня, серед них: менеджерка проєкту ПРОМІС, Федерації канадських муніципалітетів (ФКМ) Мар’яна Нікула; національний координатор з питань впровадження Європейської хартії рівності Володимир Нижник; депутатка Йорктонської (Канада) міської ради Ренді Гулден. Також до заходу долучилися представники міської влади, приватні підприємиці, очільниці громадських організацій, представники та представниці різних сфер діяльності міста.

Так, менеджерка проєкту ПРОМІС, ФКМ Мар’яна Нікула першочергово подякувала за ініціативу проведення засідання у Полтаві.

“Дуже вдячна представникам влади Полтави, які з величезним ентузіазмом та гостинністю запропонували проводити це виїзне засідання саме у цьому місті, у серці України. Приємно, що питання гендерної рівності зараз впроваджується на національному та міжнародному рівнях. Звісно, є чимало перепон, але і багато позитивних змін. Проєкт ПРОМІС займається розбудовою міського правління та працює із 16 містами України в чотирьох регіонах. Але також ми активно займаємося підтримкою теми гендерної рівності. Завдяки плідній співпраці з різноманітними організаціями, зокрема АМУ, ми розширили свою діяльність у цьому напрямку. Попередньо ми надавали широку підтримку жінкам-підприємицям у розбудові малого і середнього бізнесу, наразі ми на національному рівні підтримуємо жіночий конгрес та намагаємося розрити свої можливості щодо розв’язання гендерного питання”

Заступник міського голови Тетяна Юрченко привітала гостей з Канади, з різних міст України та подякувала партнерам, проєкту ПРОМІС, представникам АМУ за допомогу в організації дійства.

“Для Полтави це визначна подія, яку ми давно планували та нарешті сьогодні втілили в життя. Зараз ідея рівності прав й можливостей чоловіків та жінок закріплена на державному рівні, але подібні засідання презентують не лише загальну обізнаність у цьому питанні, а й його практичне вивчення, напрацювання ряду думок, ідей, рішень, що дадуть змогу нівелювати гендерні стереотипи на всіх рівнях влади. Також ми плануємо провести влітку тематичний форум, що буде стосуватися питань гендерної рівності, адже світові та вже національні практики доводять, що роль жінки у громадсько-політичному житті чи в будь-яких інших сферах дуже важлива”

Так, за словами Тетяни Юрченко, в Україні близько 24 мільйонів працездатних осіб, з них 16 мільйонів жінок та 8 — чоловік. Лише половина із 16 мільйонів жінок на сьогодні забезпечені роботою. Цей показник потрібно змінювати на краще, адже жінки постійно доводять суспільству, що здатні показувати відмінні результати та успішно реалізувати себе у різних галузях суспільно-політичного життя.

Депутатка Йорктонської (Канада) міської ради Ренді Гулден зауважила, що мета її візиту не лише презентувати успішний досвід свого міста, а й дізнатися полтавські чи українські приклади ефективної роботи жінок щодо питання гендерної рівності:

“Я з нетерпінням чекаю на плідну роботу в рамках співпраці з проєктом ПРОМІС, Асоціацією міст України в контексті роботи з Комітетом забезпечення гендерної рівності. Ми маємо чудову нагоду обговорити такі нагальні питання, як рівність чоловіків та жінок в Україні і в кожному з наших міст зокрема. Але понад усе, для мене важливо почути про приклади роботи полтавців та полтавок з цим питанням, про практику впровадження різних ініціатив у ваших містах, щоб цим досвідом також поділитися у Канаді”

Програмою засідання передбачено ознайомлення та детальне вивчення проблеми майстерності жіночого політичного лідерства. Сьогодні учасники обговорення розглянуть такі питання:

– жінки на місцевих виборах: мотивація, перешкоди та їх подолання. Канадський досвід, про який розповіла представниця Канади Ренді Голден;

– особливості участі жінок у місцевих виборах: як бути обраною, переобраною та залишатися на посаді. Український досвід (спікери — жінки із успішним досвідом у виборах/переобраннях до органів місцевого самоврядування);

– останні тенденції та перспективи у напрямку гендерної рівності на національному рівні (презентувала радниця прем’єр-міністра Анастасія Попсуй);

– оновлена стратегія досягнення гендерної рівності АМУ (спікер — національний координатор з питань впровадження Європейської хартії рівності Володимир Нижник);

– презентація і обговорення основних результатів та викликів впровадження 9 короткострокових ініціатив, націлених на підвищення рівня участі жінок у місцевому економічному розвитку;

– панельне обговорення кращого досвіду українських міст: Європейська Хартія рівності, гендерно орієнтоване бюджетування, найкращий місцевий досвід (модераторка обговорення — консультантка з питань гендерної рівності Олена Тихомирова).

Також цього дня заплановані роботи у малих групах щодо прийняття рішень формату серії «Майстерень жіночого політичного лідерства»; формування команди наставниць; розробки проєкту листівок для жінок, які хочуть взяти участь у виборах. Після чого відбудеться загальна презентація напрацьованих ідей та обговорення.

У продовження сьогоднішнього засідання Секції, завтра учасники обговорення ознайомляться із досвідом роботи благодійної організації «Світло надії» та їхніми напрямками роботи.

Система Orphus