Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві експертна рада обрала книги, які видадуть коштом обласного бюджету

У Полтаві експертна рада обрала книги, які видадуть коштом обласного бюджету

У Полтавській ОДА відбулося засідання Експертної ради з випуску соціально значущих книг авторів області. 

У ній взяли участь заступник голови ОДА Катерина Рижеченко, заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко, науковці, фахівці бібліотечної справи, представники громадськості. 

“Починаючи з 2000 року, розробляються та успішно виконуються програми підтримки книговидання, що здійснюють видавництва Полтавщини у співпраці з місцевими авторами в області. З 2005 року видано понад 140 назв соціально значущих книг загальним тиражеи понад 80 тис. примірників. З облбюджету на їх видання було виділено близько 6 млн грн”, – повідомила Катерина Рижеченко. 

“У 2019 році за Планом випуску соціально значущих видань було реалізовано 9 видавничих проєктів, розповіла секретар Експертної ради, начальник відділу інформаційно-видавничої діяльності Департаменту інформаціної діяльності та зв’язків з громадськістю ОДА Оксана Лісан. – Більшість книжок презентовані і передано до бібліотечних установ та творчим спілкам. Також з обласного бюджету забезпечене фінансування 3-го тому книги “Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір”. 

На розгляд експертної ради були запропоновані 12 видавничих проєктів від комунальних та приватних видавництв. З них 3 – історико краєзнавчі видання, 4  – видання для дітей та юнацтва, 2 – художня література, 1 – науково-популярне видання, 1 – національно-патріотичного спрямування, 1 – з галузі мистецтва. 

Також минулого року до видання у 2020 році рекомендовано 3-томник “Полтавщина літературна” (один з авторів  – відомий краєзнавець Петро Ротач) та видавничий проєкт “Славні отамани Полтавщини”. 

Фінансова підтримка видавничих проектів здійснюється за кошти обласного бюджету у рамках Комплексної програми комунікацій влади з громадськістю та розвитку інформаційної сфери в Полтавській області на 2016-2020 роки. 

Система Orphus