Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Пенсійному фонді полтавцям радять перевіряти свого працедавця

У Пенсійному фонді полтавцям радять перевіряти свого працедавця

Почасти трапляється, що навіть одержуючи «білу» зарплату, працівник не отримує стаж. Причина в тому, що страхувальник, тобто роботодавець, не платить за нього єдиний внесок. І якщо кожен працівник зрозуміє, що за сплатою соціального внеску слід стежити і робити це можна самостійно, то місяці, а то й роки страхового стажу не втрачатимуться.

Нині за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) можна здійснювати постійний контроль за даними, які впливають на пенсійні права громадян, повідомляють у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Портал діє з жовтня 2011 року. Він був створений з метою поліпшення якості обслуговування громадян і надання можливості дистанційно користуватися широким переліком послуг Пенсійного фонду України всім без винятку категоріям людей, які обслуговує Фонд. Спектр послуг – від отримання інформації з питань пенсійного забезпечення до ознайомлення з даними реєстру застрахованих осіб.

Послугами вебпорталу можуть користуватись і пенсіонери, і застраховані особи, і страхувальники. В особистому кабінеті користувача порталу помічені всі статуси громадянина: чи це застрахована особа, чи найманий працівник, чи підприємець, чи пенсіонер, чи отримувач виплат із соціального страхування тощо. Відтак в особистому кабінеті є можливість побачити всі дані, які містяться в Реєстрі застрахованих осіб, який згідно із законодавством ведеться Пенсійним фондом України з 1998 року. А це дані й про заробітну плату, й відомості з електронної пенсійної справи, інформація про стаж тощо. Тобто усі дані, які є в Пенсійному фонді.

Доступ до порталу нині має будь-хто, в кого є кваліфікований електронний підпис. Для цього власнику такого підпису не потрібно приходити до Пенсійного фонду і реєструватися. Достатньо зайти на портал, ввести електронний підпис і користуватися своїм особистим кабінетом.

До речі, в особистому кабінеті страхувальника додано профіль страхувальника, звітні відомості страхувальника та надано можливість формування та подання звернень на отримання електронних документів на найманих працівників.

Якщо електронного підпису немає, можна звернутися до найближчого осередку Пенсійного фонду, зареєструватися на сайті та отримати код доступу до особистого електронного кабінету.

З собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, адресу робочої української електронної пошти і вже на місці заповнити просту форму заяви. Після цього співробітники Фонду зареєструють особу на вебпорталі й дадуть код доступу до системи. Увесь процес реєстрації займає близько десяти хвилин.

Система Orphus Поделиться на fb