Ви тут:
Суспільство Україна 

У Нафтогазі пропонують розділити $2,9 млрд від Газпрому між усіма українцями

У Нафтогазі пропонують розділити $2,9 млрд від Газпрому між усіма українцями

Виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко пропонує керівництву країни розділити доходи від транзиту газу, а також отримані від російського “Газпрому” $2,9 млрд за Стокгольмський арбітраж, включаючи премію самого топ-менеджера, між усіма українцями

Про це пише ЕспресоTV

Про це Вітренко написав на сторінці у Facebook додавши, що з відповідною пропозицією звернувся до керівництва країни ще в середині січня, але не отримав відповіді. 

“Я в середині січня запропонував політичному керівництву віддати мою премію безпосередньо українцям, заради яких досягав я таких екстраординарних результатів. При цьому я помітив, що було б несправедливо і насправді несуттєво, якщо тільки мої чесно зароблені кошти будуть порівну розподілені безпосередньо між усіма громадянами України, а 99,75% коштів, зароблених насамперед завдяки моїй роботі, розподілятимуть політики і чиновники не порівну, а як їм заманеться”, – написав він. 

За його словами, йдеться про $2,9 млрд, отримані за рішенням арбітражу, плюс $7,2 млрд – гарантований дохід від транзитного контракту з “Газпромом”, що в цілому дорівнює $10,1 млрд 

“У перерахунку на кожного громадянина України виходить близько 6 тис. грн, або понад 16 тис. грн на кожне домогосподарство. Дуже важливо забезпечити ефективне використання цих грошей українцями. Також логічно і справедливо було б пов’язати ці виплати зі сферою газу. Тому потрібно обмеження – “на витрати на енергоефективність”, – написав топ-менеджер НАК. 

На його думку, такі витрати не завжди в пріоритеті, а так українські родини матимуть на це цільові кошти. Як приклад він запропонував роздавати сертифікати, які українці можуть обміняти на товари в спеціальному електронному магазині, який торгуватиме виключно товарами для підвищення рівня енергоефективності. Такими товарами можуть бути матеріали для утеплення приміщень, нові бойлери з високим ККД тощо. 

Система Orphus