Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У лісах Котелевського району розробляють квартальні просіки

У лісах Котелевського району розробляють квартальні просіки

Важливим напрямком роботи лісівників є вчасне виконання лісогосподарських заходів у лісових масивах. У ДП «Полтавський лісгосп» протягом двох років, відповідно до проекту організації та розвитку лісового господарства, розробленого в порядку останнього лісовпорядкування, планують прокласти квартальні просіки у Борівському та Рублівському лісництві на площі 6,0 га.

В останньому уже виконали роботи на площі 2 га. Які особливості таких рубок та для чого вони потрібні, розповів головний лісничий підприємства Олександр Глушко.

“Протягом останніх десяти років до основного лісового масиву Рублівського лісництва приєднано колишні колгоспні ліси,  а також створено нові лісові насадження. Для  впорядкування лісового фонду та своєчасного проведення важливих лісогосподарських заходів, наразі розробляємо квартальні просіки. Їхня ширина становить 4-5 метрів. Це дає змогу здійснювати належний нагляд за лісовими масивами, в тому числі протипожежний –  прокладати мінералізовані смуги, та господарські дороги по яких пересувається техніка до місць виконання лісогосподарських робіт”, – пояснив лісівник.

Крім того, додає Олександр Глушко, просіки забезпечують більш оперативне орієнтування лісівникам, що визначають місця проведення лісогосподарських заходів, або проводять лісопатологічні обстеження, моніторинг насаджень тощо. Разом з тим, якщо раптом хтось з неуважних відвідувачів лісу заблукає, прямуючи в одному напрямку, зможе легше знайти вихід завдяки цим просікам.

Довідково:  Рубки,  пов’язані  з  прокладанням  квартальних   просік, полягають  у звільненні від лісової рослинності смуг, ширина яких визначається при лісовпорядкуванні. У рівнинних лісах просіка розділяє ліс на квартали, які є господарськими одиницями. На перетині просік стоять квартальні стовпи із зазначенням номерів лісових кварталів. Нумерація лісових кварталів проводиться в напрямку з заходу на схід, тому найменші цифри завжди показують номер кварталу, розташованого на північ від стовпа — отже ребро стовпа між двома гранями з найменшими цифрами, показує напрямок на північ.

Система Orphus