Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцьких школах учні 1-4 класів та пільговики й надалі харчуватимуться безкоштовно

У Кременчуцьких школах учні 1-4 класів та пільговики й надалі харчуватимуться безкоштовно

Вже кілька років поспіль молодші школярі і діти пільгових категорій у Кременчуці у закладах загальної середньої освіти харчуються безоплатно. У 2020 році на ці цілі в міському бюджеті передбачено близько 21 млн грн.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

Вартість денного раціону гарячих страв усіх учнів 1-4 класів та усіх дітей пільгових категорій складає на даний час 11,40 грн. Щодо якості харчування, то вона перебуває під постійним контролем міської влади, самих освітян та батьків. Завдання, над яким працюють і посадовці і освітяни, – це якомога більше учнів охопити саме гарячим харчуванням, адже йдеться, перш за все, про здоров’я дітей. Тому цьому питанню приділяється велика увага. Поступово змінюються підходи до організації процесу харчування у школах. Фахівці розробляють спеціальні повноцінні і збалансовані меню, які б були і корисними, і смачними. Впроваджуються і новаційні проєкти, зокрема, наразі активно обговорюються і поступово включаються до меню страви за рецептурою Євгена Клопотенка. Над питанням якісного і здорового харчування дітей у закладах освіти у Кременчуці працюють і далі.

До речі, варто зазначити, що Кременчук – один з небагатьох населених пунктів України, де в бюджеті передбачаються видатки для оплати харчування школярів початкової школи та пільгових категорій в повному обсязі від потреби. Якщо раніше функції забезпечення безоплатним харчуванням дітей в школах брала на себе держава, то вже багато років поспіль держава не виділяє на це коштів. У багатьох населених пунктах школярі харчуються виключно за рахунок батьків, деякі райони та міста фінансують харчування лише дітей певних пільгових категорій, У Кременчуці влада дбає про здоров’я молодого покоління, тому щороку виділяє кошти з міського бюджету саме на безкоштовне харчування школярів і цю практику продовжуватиме і далі.

фото Freepik

Система Orphus