Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькому районі можуть об’єднати три уже створені громади

У Кременчуцькому районі можуть об’єднати три уже створені громади

На засіданні дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавської області в облдержадміністрації обговорили конфігурацію Кременчуцького району в разі укрупнення ОТГ.

Т.в.о. директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Олена Онупко розповіла присутнім про нові критерії спроможності громад, прийняті Мінрегіоном 24 січня, повідомляє Полтавська ОДА.

“У Кременчуцькому районі є три ОТГ, які створилися першими в області, – Недогарківська, Новознам’янська, Піщанська. Вони пройшли чималий період становлення, з 2016 року на прямих фінансових відносинах із державою, але всі три невеликі, складаються із двох сільрад. За новими критеріями спроможності матимуть середній рівень через невелику чисельність населення та площу. А от якби ці три ОТГ о’бєднати в одну з центром у Піщаному, створилася б дуже потужна громада з гарними показниками, а головне незалежна від Кременчука”, – розповіла Олена Онупко.

Громада Піщанської ОТГ не проти такого укрупнення, повідомив голова Олександр Красницький.

«Головне, щоб нас не приєднали до Кременчука і всі підприємства залишилися, щоб люди не втратили роботу. Ми навіть згодні приєднати ще одну сільську раду для укрупнення».

Представники Новознам’янської ОТГ повідомили, що вони самодостатні – є ЦНАП, центр безпеки та заклади соцсфери. Крім того, із Нової Знам’янки немає прямого сполучення з Піщаним.

Жителі Недогарківської громади теж проти об’єднання.

«Ви маєте зрозуміти, що такий варіант укрупнення запропонований не даремно. Адже якщо до перспективного плану подати всі ОТГ окремо, Мінрегіон може самостійно приєднати малі громади до Кременчука, а тоді вже не йтиметься про розвиток сільських територій», – зауважив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

Свої пропозиції щодо перспективного плану громад Полтавської області адміністрація має подати до 6 лютого.

Система Orphus