Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

У Кременчуцькій міській художній галереї відкриється виставка скульптур Олексія Леонова

У Кременчуцькій міській художній галереї відкриється виставка скульптур Олексія Леонова

19 лютого о 12:00 у Кременчуцькій міській художній галереї відкривається виставка скульптур Олексія Леонова. Зокрема, представлять 40 скульптур з шамоту і бронзи, 40 фотографій, каталоги творів, поштівки. І все це під живу музику – саксафон.

Як повідомили у Кременчуцькій міськраді, виставка діятиме до 16 квітня в малій залі художньої галереї. Вхід вільний. А субота-неділя: відкриті для родинного перегляду.

Довідково. Художник народився в 1982 році в Україні. В 1993-1999 роках навчався на відділенні скульптури у Державній художній середній школі ім. Т.Г.Шевченка. В 2005 році він із відзнакою закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Подальше вдосконалення майстерності Олексія проходило в аспірантурі під керівництвом академіка Василя Захаровича Бородая.

У 2008 році О.Леонов став членом Національної спілки художників України. Скульптору властива виняткова працелюбність, його щоденна наполеглива робота стала невід’ємною від творчості. Понад 150 персональних виставок автора відбулися у різних містах України, Білорусіі, Росії та Європи упродовж 2005-2020 років. Його пам’ятники встановлені в 55-ти різних містах світу, на всіх континентах Землі.

Мистецтво Леонова – унікальне й новаторське. Воно стало проривом у художньому осмисленні історії всього людства, у розумінні дійсного призначення людини й шляхів її духовного становлення. Скульптор вийшов за рамки національної школи, осмислив буття з передових позицій ХХІ століття. Тематика творів автора надзвичайно широка, різноманітна. Цілою плеядою творчих образів він демонструє історію розвитку людського духу різних епох і народів. Основою творчості скульптора є духовний синтез культур, релігій, філософії у пошуку відповідей на сакральні запитання.

За словами автора виставки Олексія Леонова, концепцією його творчості є «…об’єднання людей на фундаменті вічних цінностей, вищих прагнень людського духу… Краса є нічим незнищенною основою життя в усіх світах. Моя творчість – це вираження прагнення до краси».

Пластична мова скульптора Леонова сформована на основі глибоких знань законів анатомії людського тіла. Художник віддає перевагу техніці шамоту, яка дозволяє зберегти всі особливості авторського ліплення та зближує її з технікою олійного живопису, при якому твір від задуму до завершення створюється самим автором. Стани осяяння, молитви, прагнення до духовного прозріння домінують у образах майстра. Сповнена глибоким змістом скульптура Олексія Леонова несе сердечне тепло, відчуття якого для кожного може стати справжнім одкровенням.

Система Orphus