Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

У 2020 році на Полтавщині зареєстровано 260 повідомлень про домашнє насильство

У 2020 році на Полтавщині зареєстровано 260 повідомлень про домашнє насильство

Від початку року на Полтавщині поліція зареєструвала понад 260 повідомлень про домашнє насильство. Про це повідомив Роман Дорош, старший інспектор управління превентивної діяльності поліції області, інформує пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Із загальної кількості звернень до поліції, в яких йшлося про сімейні конфлікти, 180 – отримала мобільна група реагування на факти домашнього насильства у Полтаві.

На обліку поліції перебуває понад 1200 “кривдників”, 70 з яких – жінки. Відносно порушників склали понад 120 адміністративних протоколів. У 10-ти випадках до відповідальності притягнули жінок. Понад 90 домашніх “насильників” також отримали від поліції термінові заборонні приписи.

За фактами систематичного домашнього насильства, що були зареєстровані у січні 2020 року, відкрили 8 кримінальних проваджень.

Правоохоронці нагадують, стаття 126-1 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство щодо особи, з якою винний перебуває (або перебував) у сімейних або близьких відносинах.

За таке суд може призначити кривдникові до 240 годин громадських робіт, або до 6 місяців арешту, або до п’яти років обмеження волі, чи до двох років позбавлення волі.

“Роман Дорош уточнив, що за фактами домашнього насильства, викритими минулого року у Решетилівському і Кобеляцькому районах, підсудним призначили до 200 годин громадських робіт”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus