Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цьогоріч кількість призовників з Полтавщини має збільшитись на 25%, – Дмитро Губський

Цьогоріч кількість призовників з Полтавщини має збільшитись на 25%, – Дмитро Губський

17 лютого, під час апаратної наради у Полтавській ОДА обговорили проведення призову громадян області на строкову військову службу у 2019 році та організацію якісного проведення весняного призову громадян у 2020 році.

“На Полтавщині розпочалася підготовка до весняного призову громадян на строкову військову службу. Порівняно з минулим роком, за Указом Президента України, кількість призовників цього року має збільшитися на 25 %. районним і міським військовими комісаріатами визначено мінімальну кількість призовників, яких до початку відправок 1 квітня потрібно зарахувати до складу команд поповнення в кількості 875 осіб, що на 213 осіб більше, ніж торік. Кожен повинен розуміти, що призов на строкову службу – це майбутнє безпеки держави”, – повідомив військовий комісар Полтавського обласного військового комісаріату, полковник Дмитро Губський.

Частково збільшити кількість призовників, за словами комісара, можна за рахунок новацій призовної кампанії. Указом Президента передбачено призов осіб, які досягли 18 років. Міністерство оборони України надіслано рекомендації головам призовних комісій щодо розгляду питання надання відстрочки громадянам України 18 – 19 років. З 20-ти років призов на строкову службу буде обов’язковим, а з 18 та 19-ти років виключно за згодою призовників. Тобто, у разі бажання громадянин зазначеної категорії надає письмову згоду

Дмитро Губський також розповів про складнощі весняного призову, який співпадає з проведенням чергового етапу медичної реформи. Через реорганізацію закладів охорони здоров’я виникають збої у проведенні медичних комісій. Відповідно до рапортів військових комісарів залишається не вирішеним питання подальшого проходження медкомісій призовниками в Полтавському, Семенівському, Кобеляцькому районах. У всіх інших районах і містах області питання проведення медичних комісій вирішено на місцевому рівні.

2019 року призову на строкову військову службу з області підлягало понад 14 тисяч осіб, із яких за квітень-червень призвано 662, за жовтень-грудень – 606 людей.

“Минулого року Полтавська область виконала планове завдання на 100 відсотків. Але були й ухилення від армії. Усього за 2019 рік притягнули до адміністративної відповідальності 1233 особи, до кримінальної – 21 людину. На всіх призовників, які не з’явились до військового комісаріату восени 2019 року, передано списки до органів Національної поліції”, – розповів Дмитро Губський.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що з цього питання буде проведена окрема нарада, під час якої голови ОТГ, районів та міст відзвітуються, які заходи вони вживають для покращення показників по призову громадян на строкову службу.

Система Orphus