Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Студентів Полтавського коледжу нафти і газу навчали медіаграмотності

Студентів Полтавського коледжу нафти і газу навчали медіаграмотності

За сприяння проекту “Підвищення рівня медіаграмотності в Полтавській та Луганській областях», який виконується Полтавською філією Суспільної служби України за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews Ukraine в центральній міській бібліотеці засідання медіа-кафе «Медіаграмотність – вимога часу».

Як ми можемо бути певними, що не поширюємо шкідливих ідей та меседжів через нашу активність у соціальних мережах? Як медіаграмотність вписується в цей медіаландшафт? Такими були основні теми заходу, аудиторію якого склала молодь.

Учасниками медіа кафе стали студенти Полтавського коледжу нафти і газу. Молоде покоління, яке не уявляє свого життя без інтернету та соцмереж. Однак у віртуальному світі завжди залишається ризик бути обманутим та дезінформованим.

Разом з медіаволонтером Цірценс Людмилою обговорили, як ідентифікувати фейкову сторінку в соцмережах, як розрізняти пропаганду та звичайну інформацію, розпізнавати, коли нами намагаються маніпулювати.

Слухачі виявилися обізнаними в темі й відкриті до спілкування. Чимало прикладів, цікаві відеоролики, робота в групах, роздаткові матеріали – для подальшого використання… Активні студенти отримали певне «щеплення» від фейків і відтепер умітимуть розрізняти інформаційні повідомлення від маніпуляцій.

Завершили захід двома настановами: «Ніколи нічого не сприймаємо на віру», «Учітеся, читайте» та пам’ятайте, що досконалість не має меж». Також медіаволонтер наголосила: важливо, аби молодь не лише самі розібралися у можливих інформаційних маніпуляціях, а й уміли аргументовано пояснити їх ознаки рідним, друзям, знайомим. Важливо не лише виявити якість інформаційного продукту, не лише зауважити виробникам; а й пояснити споживачам, яка інформаційна «їжа» може їм зашкодити. Критичний підхід слід застосовувати всім творцям і поширювачам контенту, незалежно від обсягів цього контенту.

Система Orphus