Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сто днів – це лише початок, – Олег Синєгубов про результати перебування на посаді голови ОДА

Сто днів – це лише початок, – Олег Синєгубов про результати перебування на посаді голови ОДА

Голова ОДА Олег Синєгубов зустрівся з представниками ЗМІ з приводу перших 100 днів перебування на посаді.

На зустрічі також були присутні перший заступник голови ОДА Дмитро Лунін та заступники голови ОДА Євген Греков і Катерина Рижеченко. Модерували захід директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Вікторія Пилипенко та прессекретар голови ОДА Максим Ковальов. Дивитися зустріч та ставити запитання можна було і в режимі онлайн.

На початку зустрічі голова ОДА прокоментував ситуацію у Нових Санжарах.  

«Ситуація в Нових Санжарах повністю контрольована, жителі цього населеного пункту й області – в повній безпеці, – наголосив Олег Синєгубов. – За цими заворушеннями стояли деякі люди, деякі навіть політичні сили, що намагалися дестабілізувати ситуацію. Після того, як вони почали провокації, населення це підхопило. Всі ви бачили, що відбувалося далі. Нині тиждень обсервації майже минув, усе добре. Люди перебувають під постійним наглядом, він здійснюється цілодобово. Були певні випадки погіршення стану здоров’я декого з людей на обсервації, але це пов’язано із загостренням хронічних захворювань. Загроз немає, усе спокійно».

Основні завдання, з якими Олег Синєгубов прийшов у листопаді 2019-го на посаду голова Полтавської ОДА, – це наведення порядку в області, проведення аудиту ефективності та законності рішень попередньої влади, нещадна війна з корупцією та створення умов для залучення інвестицій на Полтавщину. 

Багато процесів в Полтавській області, говорить Олег Синєгубов, мали корупційну складову. Він ініціював понад 150 перевірок тільки в ОДА, деякі тривають і зараз. Усі керівники, робота яких викликала сумніви, були звільнені. По кожному виявленому факту передавали матеріали до правоохоронних органів. Вже є ряд кримінальних проваджень. 

“За нашими висновками, вся система роботи в адміністрації була неефективною: була побудована на процес, а не на результат, – повідомив Олег Синєгубов. Наприклад, робота департаменту будівництва, містобудування та архітектури була фактично паралізована. Так, із 180 мільйонів гривень, наданих ДФРР, було використано лише 80 мільйонів, 20 мільйонів залишилися перехідними, а 80 область фактично втратила”. 

Також Олег Синєгубов вважає досягненням конструктивні стосунки з обласною радою. 

“Завдяки цьому вдалося прийняти бюджет Полтавської області, де закладено більше 30% розвитку, а не “проїдання” (раніше цей показник становив не більше 12%). Особлива увага приділена медицині, освіти. Ми перша область в Україні, яка повністю оновила автопарк “швидких”. Сума на ремонт місцевих доріг у нас безпрецедентна – 1 млрд 300 млн грн. Якщо взяти бюджет облради – це майже 1, 9 млрд, які виділяються на дорожній фонд. Це дозволить зробити від 600 до 800 км місцевих доріг”. 

Журналісти також цікавилися масштабами та строками “Великого будівництва”, ситуацією з виділенням та отриманням землі, будівництвом амбулаторій та медичних об’єктів, процесами децентралізації в області, взаєминами зі ЗМІ.

“З першого дня, відколи я прийшов на посаду, я запевнив, що ми відкриті для всіх ЗМІ. Але приватний PR за державні кошти – такого не буде. Тим більше, що Департамент інформаційної діяльності повністю виконує свої функціональні обов’язки. Тому необхідності залучати додаткові структури і компанії у нас немає”. – запевнив Олег Синєгубов. 

На запитання про допущені помилки за час перебування на посаді Олег Синєгубов зазначив, що вони стосуються кадрових рішень. 

“Ми затягнули з деякими звільненнями, даючи людям можливість проявити себе, і, в результаті, втратили місяць-два. Ситуацію у Нових Санжарах не вважаю прорахунком: ми її вирішили, люди дослухалися до державницької позиції”. 

Переглянути пресконференцію онлайн можна на ютуб-каналі голови облдержадміністрації.

Система Orphus