Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сотню звернень полтавців про чисту енеретику передали ​ до Міненергоеко

Сотню звернень полтавців про чисту енеретику передали ​ до Міненергоеко

Влітку 2019 року Полтава приймала участь у зборі ​ підписів під зверненням про перехід України на чисту та безпечну енергетику до 2050 року. Загалом з різних областей України таке бачення підтримали 14 тисяч людей із них 100 з Полтавської області.

Про це повідомили в ГО ЕКОЛТАВА.

Тому активісти та активістки з коаліції «Енергетичний перехід», міжнародного руху Fridays for future (FFF, П’ятниці за майбутнє) та Extinction Rebellion (XR, Повстання проти вимирання) ​ 21 лютого провели акцію на Софіївській площі з ​ вимогою до Уряду переходити на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) до 2050 року та передали 14 тисяч підписів заступнику Міністра енергетики та захисту довкілля України ​ Сергію Масліченку. ​Та вимагаютьємо реакції та відповідних дій від Міністра Оржеля та Мінекоенерго.

Основні вимоги, що висувають українці та українки у – до 2035 року закрити всі вугільні та атомні електростанції та відмовитися від будівництва нових, інвестувати більше коштів у заходи з підтримки енергоефективності будівель, розвивати відновлювану енергетику (ВДЕ), екологічний громадський транспорт, сприяти розвитку розподіленої генерації та балансуючих потужностей.

Акція відбулася одночасно з круглим столом, де уряд, громадськість, бізнес обговорювали вже допрацьовану Концепцію.

Варто додати, що нещодавно Полтава стала одним із 7 прогресивних українських міст, що планує перейти на 100 % ідновлюваної енергетики до 2050 року в енергобалансі міста.

Зараз уряд працює над розробкою нової кліматичної політики. Нещодавно Мінекоенерго презентувало ​ Концепцію «зеленого» енергетичного переходу​ . У цьому документі встановлюються цілі зі скорочення парникових викидів, які є основною причиною зміни клімату. Основним джерелом викидів СО2 в Україні є викопна енергетика, тож головний крок для зупинення кліматичної кризи – це відмова від спалювання вугілля, нафти та газу і перехід на відновлювані джерела енергії. У Концепції Міністерство встановило ціль – досягти частки 70% ВДЕ у виробництві електроенергії до 2050 року. Коаліція громадських екологічни організацій “Енергетичний перехід” вважає, що це не амбітна ціль. Адже, ще 20 вересня 2019 року Міністр Олексій Оржель заявляв, що Україна має досягнути до 2050 року 100% відновлюваних джерел енергії у загальному енергобалансі.Раніше експерти з ​ Інституту економіки і прогнозування НАН України зробили дослідження​, що Україна здатна перейти на 91% чистої енергії в загальному енергобалансі (разом з опаленням та транспортом), а в генерації електрики – майже до 93%. А вчені з Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату ​ підрахували​ , що для втримання кліматичної кризи на рівні виживання цивілізованого світу, всі країни мають стати вуглецево нейтральним вже у 2050 році. Тобто рівень викидів на планеті має дорівнювати рівню їх поглинання. Тож Коаліція, FFF та XR вважають, що рівень встановлених Мінеконерго цілей у ​ Концепції «зеленого» енергетичного переходу є критично недостатнім. Кліматична нейтральність
України повинна бути досягнута до 2050 року.

Система Orphus