Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Сесія Полтавської облради не підтримала План заходів з реалізації Стратегії Полтавської області на 2021-2023 роки

Сесія Полтавської облради не підтримала План заходів з реалізації Стратегії Полтавської області на 2021-2023 роки

Сьогодні на розгляд пленарного засідання тридцять першої сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання виносили питання Про План заходів з реалізації Стратегії Розвитку Полтавської області на 2021-2023 років. Проте дане рішення більшості голосів депутатів не набрало.

Основні претензії, які озвучили обранці під час обговорення, – документ “сирий”, а цифри, які зазначені в ньому, “нереальні”. Зокрема, найбільше сумнівів у депутатів викликали передбачені 1 млрд грн на Аеропорт “Полтава” та відносно незначна сума на ремонт доріг.

“Коли ми робимо якісь зміни у програмі, це не означає, що ми на неї передбачаємо мільярд гривень. В цій програмі лише прогнозні показники. Щодо ремонту доріг, то маємо Державний дорожній фонд, який передбачає понад 3 млрд грн. На мій погляд, ми маємо прийняти Стратегію як базовий майданчик.  До того ж, завжди зможемо внести зміни. А ми зараз говоримо про віртуальні кошти та віртуальні бажання”, – сказав голова Полтавської облради Олександр Біленький.

У свою чергу депутатка Наталія Макаруша наголосила на необхідності при підготовці подібних документів більш ефективно інформувати органи місцевої влади.

“На профільній комісії нам було сказано, що це приблизна Стратегія розвитку. Щодо медицини, то я дуже сумніваюся, що Кременчук не хоче нічого змінити в медичній галузі. Щоб цей план був дієздатним, Департаменти Полтавської ОДА мають відвідувати ОТГ, місцеві ради, говорити і презентувати свої пропозиції. Переконана, що є кілька проєктів, які б Кременчук з задоволенням реалізував. Я не повірю, що міський голова Кременчука не подав відповідну інформацію. Значить – так поінформували. Я категорично проти цього плану розвитку”, – сказала Наталія Макаруша.

Підтримав колегу і депутат Іван Сидоренко.

“Я, як депутат, в розробці цієї стратегії участі не брав. Але можна було б повідомити, якщо надсилаєте якісь запити до ОТГ, сільських рад, щоб була можливість у депутатів взяти участь в обговоренні”, – сказав Іван Сидоренко.

Заступник голови Полтавської облради Анатолій Ханко закликав нарешті визначитися з долею Аеропорту “Полтава”.

“Маю питання щодо Аеропорту “Полтава”: 1 млрд грн – це ж не бюджетні кошти? Наскільки мені відомо, маємо двох потенційних інвесторів, які готові вкладатися у вантажний термінал після того, як ми надамо можливість літати (коли зробимо нарешті посадкову смугу). Тому доцільності вкладати державні чи обласні кошти у вантажний термінал немає взагалі. Це повністю інвестиційний проєкт, який готові реалізувати дві іноземні компанії. Проте маємо визначитися: чи ми просто утримуємо цей аеропорт (платимо зарплати), чи будемо розвивати (їхати до Президента, в Кабмін, щоб і вони допомагали)”, – сказав Анатолій Ханко.

У свою чергу депутат Олександр Удовіченко запропонував дане питання доопрацювати та перенести на наступне засідання.

“Вчора на постійній комісії “каменем спотикання” став 1 млрд грн на аеропорт. Чому ж ви не реагуєте? Мали б внести зміни, доповісти голові Полтавської ОДА… А сьогодні продавлюєте це питання. Це не комунікація з обласною радою. Тому сьогодні принципово це питання депутати не будуть голосувати. Думаю, що через тиждень чи 10 днів будемо голосувати зміни до бюджету. Тоді ж можемо і це питання проголосувати, щоб не створювати протистояння на пустому місці”, – запропонував Олександр Удовіченко.

Тож дане питання вирішили направити на голосування на позачергову сесію Полтавської обласної ради, яка, орієнтовно, відбудеться в середині березня.

 

 

Система Orphus