Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні – День державного герба України

Сьогодні – День державного герба України

28 років тому, 19 лютого 1992 року, Верховна Рада затвердила Малий державний Герб України. Центральною геральдичною фігурою герба є Тризуб Володимира Великого, князя Київського.

Постанова визначала Тризуб малим гербом України, вважаючи його головним елементом великого герба. Зображення герба мусило розміщуватися на печатках органів державної влади й державного управління, грошових знаках та знаках поштової оплати, службових посвідченнях, штампах, бланках державних установ.

Відкритий конкурс щодо створення проєкту Державного Герба України, відповідно до постанови Верховної Ради, був оголошений 24 червня 1991 року (тобто ще за існування СРСР). Під егідою Комісії з питань культури й духовного відродження ВР було створено робочу групу–журі з депутатів, істориків, мистецтвознавців, музейників. Претендентами на місце герба були галицький золотий лев, архистратиг Михаїл та козак з мушкетом, а ось наш уже такий рідний тризуб тоді був відомий лише колу дослідників Київської Русі як символ правління Володимира. Проте вибір був успішним: знак швидко прижився серед українського народу.

Тризуб – це символ, який перейшов нам у спадок від предків. Вперше його було виявлено на цеглинах Десятинної церкви у Києві (986 – 996 рр.).

Система Orphus