Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Розвитком агросектору Полтавщини займатиметься спеціальний комітет

Розвитком агросектору Полтавщини займатиметься спеціальний комітет

У Полтаві створено Комітет підприємців агропродовольчої сфери, який надаватиме практичну допомогу зі спрощеного доступу до експортних ринків та підтримки національних агровиробників. Комітет об‘єднує представників бізнесу, влади та експертів, і працюватиме при Полтавській торгово-промисловій палаті; комітет очолив Володимир Земикул.

Про це повідомляє Прес-служба Торгово-промислової палати України.

«Це гарна ініціатива аграрного бізнесу Полтавщини. Завдяки роботі комітету створено місце для обговорення актуальних питань розвитку агросектора регіону», – сказав Олег Юхновський, голова Комітету підприємців АПК при ТПП України.

У 2019 році частка зернових, олій та харчових продуктів у експорті області склала 29,5%. Це на 4% більше, ніж у 2018 році.

Питання збільшення обсягів експорту української продукції обговорювалась напередодні керівниками Міністерства закордонних справ та Торгово-промислової палати України. Геннадій Чижиков, президент ТПП України, зазначив, що пріоритетними для експортерів напрямками у 2020 році є підготовка та перегляду ключових угод з ЄС, Великобританією і Туреччиною. Мова йде про перегляд угоди про Зону вільної торгівлі України і ЄС, підготовку угоди з ЄС про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції, підготовку угоди про Зону вільної торгівлі з Великобританією і угоди про Зону вільної торгівлі з Туреччиною.

«У 2021 році відкривається вікно можливостей для перегляду угоди про Зону вільної торгівлі України і Європейського Союзу. Це можливість для коригування митних зборів і квот на поставку, в першу чергу, агропромислової продукції. Підготовка угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції, гармонізація українських і європейських стандартів дозволить вироблену в Україні продукцію вільно експортувати в країни ЄС і ряд країн, які визнають європейську систему сертифікації промислової продукції – це більше 30 країн. Також важливою є робота над угодою про зону вільної торгівлі з Великобританією у зв’язку з виходом цієї країни з ЄС. У числі важливих угод, над якими потрібно серйозно працювати – про Зону вільної торгівлі з Туреччиною», – пояснив Геннадій Чижиков.

«Незважаючи на всі умови для розвитку аграрного сектора, потрібно розуміти, що тільки країни, де активно розвивається машинобудування і високі технології, можуть показувати темпи зростання економіки 7-10% в рік, а не 1-3%. Торгово-промислова палата України використовує свої інструменти для посилення українських експортерів на зовнішніх ринках», – зазначив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Система Orphus