Ви тут:
Суспільство Україна 

“Розведення має сенс з гуманітарної точки зору”, — Андрій Загороднюк

“Розведення має сенс з гуманітарної точки зору”, — Андрій Загороднюк

Розведення має сенс з гуманітарної точки зору. Про це заявив Міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю “Радіо Свобода”, інформує пресслужба Міноборони України.

В той же час Андрій Загороднюк підкреслив, що головною позицією держави було відмова проти розведення по всій лінії. Причиною цього є те, що це суперечить Мінським угодам, оскільки відповідно до зазначених угод, іноземні військові формування мають залишити Україну, а незаконні військові формування мають роззброїтися та розформуватися.

Другою причиною, яку назвав Міністр є те, що розведення ніяким чином кардинально не змінює безпекову ситуацію.

“Розведення ніяким чином кардинально не змінює безпекову ситуацію. Тому що, якщо є політична воля у тієї сторони до ескалації конфлікту, 2 кілометри особливої різниці не зроблять. Це не є проблема для снайперів, для ДРГ”, — зазначив Андрій Загороднюк.

Стосовно поточного розведення сил та засобів Міністр наголосив на тому, що розведення має сенс з гуманітарної точки зору.

“По-перше, у трьох точках розведення відбулося. Ми не бачимо, що ситуація погіршилася чи покращилася в плані бойових дій саме завдяки чи як результат розведення. Розведення має сенс (і це те, про що ми говорили у “Норманді”) з гуманітарної точки зору. Дійсно переходи, пункти пропуску покращують економічну ситуацію, сприяють пожвавленню економіки, взагалі пожвавленню життя у тих депресивних регіонах. І це ми підтримуємо. Це дійсно має сенс”, — додав очільник оборонного відомства.

Андрій Загороднюк також зазначив, що розведення сил та засобів в Станиці Луганській є позитивним кроком, з огляду на те, що там йде комунікація, відбудований міст, місцеві жителі можуть жити якось там, щось купувати.

“До речі, з точки зору комунікаційної це грає на нашу сторону, тому що там є дійсно красива дорога, нормальний міст, тобто людські умови для пересування, чого раніше не було. Це грає на імідж України дуже серйозно. Така сама ситуація в Золотому. Ми побудували КПВВ для автомобільного переміщення. Він абсолютно готовий, нормально все. А з тієї сторони нічого немає”, — наголосив Міністр оборони України.

Серед іншого, відповідаючи на запитання про нові точки розведення, Андрій Загороднюк наголосив, що готується тільки три, які дійсно будуть мати гуманітарну складову.

Фото: Міноборони України

Система Orphus