Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Розпочинаються підготовчі тижні до Великого посту

Розпочинаються підготовчі тижні до Великого посту

Великий піст є найважливішим і найдавнішим з усіх багатоденних постів. Цьогоріч він триватиме з 2 березня до 18 квітня.

Великий піст має чотири підготовчі тижні.

Перший підготовчий тиждень до Великого посту називається Тижнем митаря і фарисея (цьогоріч – з 9 до 15 лютого). На літургії у цю неділю читається притча з Євангелія про митаря і фарисея, з метою показати, що тільки слізна молитва й смирення, як у митаря, а не перелік своїх чеснот, як у фарисея, можуть здобути нам милосердя Боже.

Другий підготовчий тиждень до Великого посту називається неділею про блудного сина. У зворушливій притчі про блудного сина, яку ми чуємо на літургії у Євангельському читанні, свята Церква навчає нас надіятися на милосердя Боже, якщо ми щиро покаємося у своїх гріхах.

Третій підготовчий тиждень до Великого посту називається М’ясопусним, останній період вживання м’яса. Сама неділя М’ясопусного тижня називається неділею по Страшний Суд, бо на літургії читається Євангеліє про Страшний Суд і про останню відплату, чим свята Церква закликає грішників до покаяння. У піснеспівах Сирного тижня згадується гріхопадіння Адама та Єви, яке сталося внаслідок нестриманості, і складається похвала посту з його спасительними плодами.

Четвертий підготовчий тиждень до Великого посту називається Сирним, бо із скоромної їжі у цей тиждень дозволяється їсти тільки сир, молоко, масло та яйця. Остання неділя перед Великим постом називається Сиропусною, бо нею закінчується споживання сиру, масла та яєць. На літургії читається Євангеліє (Мф.6,14–21) про прощення образ ближнім, без чого ми не можемо одержати відпущення гріхів від Отця Небесного. Відповідно до цього Євангельського читання християни мають благочестивий звичай просити у цей день одне в одного прощення гріхів, свідомих і несвідомих, і робити усе, аби примиритися з ворогуючими. Тому цю неділю прийнято називати Прощеною неділею, після якої і настає Великий піст.

За матеріалами Свято-Михайлівського кафедрального собору ПЦУ м. Житомир

Система Orphus