Ви тут:
Суспільство Україна 

Рада повинна ухвалити закон про колаборантів до повернення ОРДЛО, – Аваков

Рада повинна ухвалити закон про колаборантів до повернення ОРДЛО, – Аваков

До початку деокупації і переходу окупованого Донбасу під контроль України, Верховна Рада повинна ухвалити закон про колаборантів

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в ефірі програми “Свобода слова” на телеканалі ICTV, повідомляє “ЕспресоTV

“Перед тим, як відбудуться вибори, перед тим, як ми візьмемо контроль над територією, ми повинні вирішити кілька принципових питань, зокрема, впевнений, що необхідно прийняти закон про колаборантів. (…) Хтось називає його законом про амністію, я ж називаю його законом про колаборантів”, – заявив Аваков.

За словами міністра, до відповідальності не можуть бути притягнуті лікарі, вчителі і нижчі чини органів влади.

“Якщо ти сільський доктор і працюєш в вертикалі “міністерства охорони здоров’я ДНР”, яке ми не визнаємо, то ти не зазнаєш репресій, тому що ти виконуєш соціально важливу функцію і у тебе немає альтернативи. Теж саме для вчителів або дрібних клерків. А якщо ти виконуєш репресивну функцію, якщо ти організовуєш загони, які стріляють у наш бік, здійснюєш або здійснював повалення влади насильницьким шляхом, якщо ти в Слов’янську вбивав протестантських священиків, то не потрапляєш під прощення, а потрапляєш під кримінальне переслідування”, – додав глава МВС.

Він наголосив на важливості інформування населення на окупованих територіях про те, що громадянам не загрожує переслідування в разі, якщо вони не зазіхали на суверенітет і територіальну цілісність України, не брали участі в поваленні конституційного ладу або репресивних заходах самопроголошених “Л/ДНР”.

Система Orphus