Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ займеться календарною реформою

ПЦУ займеться календарною реформою

Священний Синод Православної Церкви України створив Синодальну календарну комісію та призначив її очільника. Ним став ректор Київської православної богословської академії протоєрей Олександр Трофимлюк.

Про це повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

«Вважаючи загалом за краще, щоби всі Помісні Православні Церкви дотримувалися єдиної думки щодо календарного питання, – в умовах, коли такої єдиної думки серед Помісних Православних Церков немає, коли частина православних в Україні перебуває під впливом Московського Патріархату, а також беручи до уваги досвід виникнення «старокалендарних схизм» у інших Помісних Церквах – констатували, що непродумане та поспішне впровадження зараз календарної реформи в Православній Церкві України може привести до закріплення існуючих розділень та виникнення нових», – йдеться у рішенні Синоду.

Учасники Священного Синоду ПЦУ зазначили, що прихильників переходу на новий календар утричі менше, аніж тих, хто виступає проти змін. Проте Синод дозволив там, де для цього вбачаються об’єктивні обставини та пастирська необхідність, з благословення правлячого архиєрея 25 грудня нового стилю звершувати лише молебень з акафістом Різдву Христовому та виконання народних колядок.

Також Священний Синод ПЦУ засудив самовільне, одноосібне рішення Митрополита Луцького і Волинського Михаїла про внесення змін до церковного календаря, яке є порушенням канонічного порядку, зокрема 34 Апостольського правила.

Фото: pomisna.info

Система Orphus