Ви тут:
Суспільство Україна 

ПЦУ закликала святкувати День всіх закоханих не 14 лютого, а 12 серпня

ПЦУ закликала святкувати День всіх закоханих не 14 лютого, а 12 серпня

Пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати: католики згадують його 14 лютого, а православні – 12 серпня

Про це повідомляє прес-служба ПЦУ, зазначає “ЕспресоTV

“Пам’ять святого Валентина відзначається і в католицькій, і в православній традиції, однак у різні дати: католики згадують його 14-го лютого (однак не у загальному календарі, де цього дня вшановуються святі Кирил і Мефодій, а у “Римському мартиролозі”, де вказані місцеві дні пам‘яті); православні – 12-го серпня. До того ж свято, яке прийнято відзначати 14-го лютого як день закоханих, насправді не відповідає фактам з реального життя святого Валентина”, – йдеться у повідомленні.

У ПЦУ зазначили, що відповідно до однієї із найпопулярніших легенд, святий Валентин “вінчав закохані пари попри заборону жорстокого імператора Клавдія II”. Нібито правитель вважав, що чоловіки, які не мають дружин та дітей, будуть кращими воїнами.

“Однак ця легенда містить значну помилку у хронології подій, адже за часів життя святого Валентина у III столітті взагалі ще не існувало особливого обряду церковного вінчання. Церква вважала законним той шлюб, що укладався відповідно до громадянських законів і який закріплювався християнами через спільне причастя та оголошення перед членами громади”, – йдеться у повідомленні.

Православною церквою, як уточнюють, вшановують кілька святих з ім’ям Валентин. Ймовірно, що святий, який згадується у масовій культурі 14 лютого, відомий у церковному календарі як святий Валентин Інтерамський (Італійський). Він, ймовірно, жив в італійському місті Терні у III столітті й був страчений 269 року.

Також ПЦУ закликала присвячувати “правдивій любові кожен день, виявляючи її у справах, а не матеріальними подарунками один раз у році”.

Система Orphus