Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Протягом минулого тижня на ГРВІ захворіли понад 245 тисяч українців

Протягом минулого тижня на ГРВІ захворіли понад 245 тисяч українців

За минулий тиждень (станом на 16 лютого) на ГРВІ захворіли 245 055 людей, із них 61,4 % — діти.

У країні зафіксовано широке географічне розповсюдження грипу, повідомляють у МОЗ.

У Харківській, Луганській областях та м. Київ зберігається неепідемічний рівень  активності. В усіх інших областях України зареєстровано епідемічну активність різної  інтенсивності. 

У МОЗ нагадують, що перевищення епідемічного порогу захворюваності на грип не означає початок епідемії грипу. Найчастіше це типовий для зимової пори року та цілком очікуваний епідемічний підйом захворюваності.

За результатами лабораторного дослідження методом ПЛР у 24 із 69 зразків матеріалів визначено віруси грипу: 12 — типу А(Н1)pdm09, 11 — типу А не субтипований, 1 — типу B.

За тиждень зареєстровано десять летальних випадків внаслідок грипу, що підтверджено методом ПЛР. З початку епідемічного сезону — 38 людей померло від ускладнень грипу. Жоден померлий не був щеплений проти грипу.

Впродовж звітного тижня проти грипу вакциновано 776 людей, а з початку епідемічного сезону щеплення зробили 237 120 осіб.

Грип — це гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом. Легко передається від людини до людини переважно через кашель, чхання або ж близький контакт. Будь-хто у будь-якому віці може захворіти на грип. Симптоми грипу виникають раптово і можуть тривати від кількох днів до кількох тижнів. Не займайтеся самолікування – звертайтеся до лікаря. 

Система Orphus