Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової “паспортизації” громадян України на тимчасово окупованій території Луганщини

Прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом примусової “паспортизації” громадян України на тимчасово окупованій території Луганщини

Управління нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, прокуратури Луганської області розпочало кримінальне провадження щодо здійснення представниками окупаційної адміністрації Російської Федерації примусової “паспортизації” громадян України. Вказані дії кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

Відповідно до матеріалів СБУ, перші особи адміністрації “ЛНР”, що контролюється Російською Федерацією, проводять насильницьку політику щодо примусового отримання громадянами України на тимчасово окупованій території Луганської області так званих паспортів громадянина “ЛНР”.

Вказані дії носять саме примусовий характер та всупереч вимогам ст. 52 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12.08.1949 та ст. 75 Додаткового протоколу від 08.06.1977 (Протокол І) ведуть до порушення конституційних прав та свобод громадян України на тимчасово окупованій території Луганської області.

Здійснення досудового розслідування доручено слідчим ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

“Офіс Генерального прокурора контролює хід досудового розслідування. За попередніми даними Офісу, паспорти “ЛНР”, ймовірно, отримали понад 200 тисяч осіб”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Укрінформ

Система Orphus