Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Проєкт “Знай наших” серед видатних жінок відзначив Олену Пчілку

Проєкт “Знай наших” серед видатних жінок відзначив Олену Пчілку

“Знай наших” – художньо-популярний проєкт відомого художника, карикатуриста, мультиплікатора Юрія Журавля. Він створив понад 100 портретів видатних українців, які дозволяють зрозуміти на скільки величний український народ, на скільки великим скарбом володіє українська нація. Малюнки Юрія Журавля лягли в основу календаря та книги із однойменної серії.

У книзі  серії «Знай Наших» – унікальній ілюстрованій історії України – одна зі статей присвячена Олені Пчілці, життя якої тісно пов’язане з Гадяччиною.

“11 лютого весь світ відзначає день Жінки у Науці. Тому не маємо права не згадати першу українську жінку-науковця члена кореспондента Всеукраїнської академії наук (1925 р.) Ольгу Петрівну Косач-Драгоманову, відому нам як Олена Пчілка”, – йдеться на сторінці проєкту. 

 

Олена Пчілка стала першою жінкою-видавцем: створила альманах «Перший вінок», відкривши творчий та науковий шлях безлічі прогресивних українок, створила перший дитячий журнал «Молода Україна» та часопис «Рідний Край».

“Більшість знає її лише, як матір Лесі Українки, як письменницю дитячих казочок. Ніхто досі не насмілився назвати її матір’ю українського націоналізму. У європейській країні сьогодні пані Косач-Драгоманова була б впливовим політиком, а в колоніальній Україні XIX ст. – голос кричущий в пустелі. Та де б не опинялася невгамовна Олена Пчілка, відразу створювалася й «трибуна», і «партія», і «журнал».

Система Orphus