Ви тут:
Комуналка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавцям зробили перерахунок плати за споживчу теплову енергію у грудні, – Едуард Рева

Полтавцям зробили перерахунок плати за споживчу теплову енергію у грудні, – Едуард Рева

3 лютого, під час апаратної наради, заступник директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Едуард Рева розповів про нарахування теплопостачальними підприємствами області плати за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу.

На Полтавщині такі послуги здійснюють 8 підприємств, із них 3 перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, 4 – у комунальній власності територіальних громад населених пунктів, 1 – у приватній власності.

“За грудень 2019 року перерахунок плати за споживчу теплову енергію та комунальні послуги відповідно до постанови Уряду у зв’язку зі зниженням вартості природного газу здійснили п’ять підприємств із восьми на загальну суму майже 41 мільйон гривень. Охоплено 101,3 тисячі квартир із загальної кількості 214,1 тисячі. Середня сума знижки в платіжці за грудень 2019 року на 1-кімнатну квартиру – 170-190 гривень, на 2-кімнатну – 250-280 гривень, на 3-кімнатну – 360-410 гривень. Не перерахували плату відповідно до постанови Кабміну «Теплоенерго» м. Горішні Плавні та «Житлово-комунальний комбінат с. Розсошенці Полтавського району». Ці підприємства ще на початку опалювального сезону з урахуванням ціни газу переглянули свої тарифи та зменшили їх відповідно на 14,4 % та 6,6 %”, – повідомив Едуард Рева.

Та нагадав, що «Полтаватеплоенерго» – ліцензіат Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Підприємство працює за тарифами на теплову енергію, які встановлює вказаний регулятор.

“Оскільки вартість природного газу в період із травня по листопад 2019 року була нижчою від закладеної в чинних тарифах на теплову енергію, «Полтаватеплоенерго» додатково звернулось до НКРЕКП та надало необхідні розрахунки, в яких враховане зниження ціни природного газу не лише за грудень 2019 року, а за весь період зміни цінових показників газу – з травня по грудень 2019 року включно. Ми підготували лист, щоб НКРЕКП за спрощеною процедурою остаточно прийняла рішення”, – додав Едуард Рева.

За попередніми розрахунками в січні 2020 року перерахунок може бути зроблений 6 підприємствами для 122,1 тисячі квартир на загальну суму близько 40,5 мільйона гривень. Середня сума знижки в платіжці за січень 2020 року становитиме від 10 % до 18 %, зокрема числі на 1 кімнатну квартиру – 100-190 гривень, на 2-кімнатну – 145-270 гривень, на 3-кімнатну – 215-400 гривень.

Відповідно до отриманих додаткових угод до договорів на постачання природного газу для вироблення теплової енергії вартість природного газу в січні 2020 року становила 5580 грн/1000 м3 (з ПДВ).

Система Orphus