Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавці попрощалися із загиблим на Луганщині бійцем Максимом Хітайловим

Полтавці попрощалися із загиблим на Луганщині бійцем Максимом Хітайловим

21 лютого на площі біля Полтавської обласної державної адміністрації відбулось прощання з солдатом 72-ї механізованої бригади імені Чорних Запорожців Максимом Хітайловим, який загинув в зоні проведення Операції Об‘єднаних Сил 18 лютого.

Провести героя в останню путь прийшли заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови Полтавської ОДА Євген Греков та Катерина Рижеченко, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, депутати Полтавської обласної та міської рад, друзі, знайомі, побратими і небайдужі полтавці.

“Він гідний нащадок своїх предків, які воювали проти московської навали, яка, на жаль, буде існувати, поки існує ця російська держава і ми будемо проти нього воювати. І як його пращури, він з честю виконав свій обов’язок. Він до останнього не відступав, загинув на полі бою. Дуже тяжко сьогодні стояти на цій площі, але ми повинні воювати до кінця тому що, якщо не ми, то наші діти і внуки будуть воювати знову”, – сказав Анатолій Ханко.

“Незважаючи на досить коротке життя Максима, його життєвий шлях був наповнений глибоким змістом і високими цілями. Маривши про світле майбутнє нашої держави, до військової служби він опановував професію будівельника. Проте, усвідомлюючи ту небезпеку, яка нависла над народом незалежної України, він вступив до лав Збройних Сил і до кінця виконував свій обов’язок, був вірний військовій присязі. Такому відчуттю патріотизму неможливо навчитись, з ним можливо тільки народитись. Глибокий уклін матері героя, яка виховала такого сина. Від імені керівництва Полтавської обласної державної адміністрації висловлюю щирі співчуття рідним, близьким та знайомим героя. Світла пам’ять про героя Максима Хітайлова назавжди залишиться в наших серцях, – зазначив Євген Греков.

“Важко усвідомлювати, що фактично кожного місяця, кожного тижня Україна ховає молодих хлопців. Хлопців, які захищають державу у цій неоголошеній війні. Хоча ми чітко розуміємо, хто воює з того боку і хто є наш ворог. Завдяки таким, як Максим, ми маємо мирне небо. За цей подвиг ми маємо бути їм безмежно вдячні, і пам’ятати це кожного дня”, – сказав Олександр Шамота.

Народився Максимом Хітайлов 7 жовтня 1997 року у селі Велика Знамянка Запорізької області. Виріс і проживав у селі Вирішальне Лохвицького району Полтавської області. У 2017 році Максим Хітайлов закінчив Миргородський художньо-промисловий коледж імені М. В. Гоголя Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” і вступив на навчання за скороченою формою до університету. Навчався за державним замовленням за спеціальністю “Будівництво та цивільна інженерія”.

Минулого року вирішив служити у лавах Збройних Сил України. Був прийнятий на військову службу за контрактом у квітні 2019 року на посаду гранатометника. Загинув 18 лютого аід час обстрілу в районі міста Попасна на Луганщині.

Завтра загиблого героя Максима Хітайлова поховають у рідному селі Вирішальне на Лохвиччині.

 

Система Orphus