Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтава отримає нову вдосконалену програму «Бюджету участі»

Полтава отримає нову вдосконалену програму «Бюджету участі»

18 лютого на базі КО «Інститут розвитку міста» відбулася консультаційна зустріч із експертами Ради Європи разом із місцевими фахівцями, членами робочої групи проєкту «Бюджет участі».

Метою зустрічі було визначення пріоритетних напрямків розвитку бюджету участі у Полтаві, внесення коректив та рекомендацій до успішного включення полтавців та органів влади в реалізації проєктів «Бюджету участі», а також формування концепції нової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтава на 2021 – 2026 роки», повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Голова робочої групи «Бюджету участі» Вадим Сорока зауважив, що програма, за якою працювали останні 4 роки є дієвою, але водночас має свої недоліки.

“Ми плануємо написати нову цільову програму за європейськими стандартами на наступні роки. Орієнтуємося на успішний досвід європейських країн, адже вони демонструють правильний прозорий підхід у реалізації громадських ініціатив. Тому хочемо більше дізнатися про стратегії впровадження різних проєктів і визначити, що ми можемо запозичити для Полтави”

За словами директора КО «Інститут розвитку міста» Юрія Левченка, покращена програма дозволить в майбутньому формувати якісніші проєкти бюджету участі.

“Ми хочемо, щоб нова програма була актуальною для Полтави та ефективною і включала усі нюанси в реалізації громадського бюджету. Це не має бути певне консервативне положення, а сучасний документ, що також враховуватиме позиції громадськості, влади, представників місцевого бізнесу тощо. Тому ми хотіли б почути рекомендації компетентних осіб, фахівців, що вже не рік займаються успішною практикою партиципаторного бюджету і включити ці пропозиції до нашої програми”

Для розв’язання цих питань до обговорення запросили експерта Ради Європи з питань місцевого самоврядування Сорін Іоніце. Він протягом останніх 15 років працює в напрямку залучення органів місцевого самоврядування до реалізації проєктів бюджету участі. Зокрема він зауважив, що Полтава вражає кількістю та масштабом реалізованих проєктів та може бути позитивним прикладом для інших міст. Так, він говорить, що зазвичай європейські країни практикують реалізувати громадські ініціативи, що не потребують надто масштабних фінансових вкладень, адже часто очікування мешканців та можливості фінансування не збігаються. Проте, експерт зауважив, що полтавським фахівцям здебільшого це вдається поєднувати.

“Процес реалізації партиципаторного бюджету досить складний. Найчастіше проблема полягає у відсутності системного підходу до його впровадження в різних країнах. Також головною перешкодою у роботі, як в Полтаві, так і в інших містах, є неправильне співвідношення наявного ресурсного забезпечення та реальної спроможності органів місцевої влади з ідеями населення, що долучається до процесу формування списків бажаних ініціатив”

Консультант Ради Європи Леонід Донос зауважив, що Полтава зараз знаходить на етапі потужного розвитку громадського бюджету:

“Ми маємо високі показники з реалізації проєктів та з включення мешканців до цього процесу. На мою думку, необхідно налагодити співпрацю із населенням, а саме залучати містян до підготовки програми орієнтовно у березні-квітні та наступне формування проєктів разом із жителями, де вони зможуть отримати експертну оцінку і зосередитися на якості своєї ідеї”

Також учасники обговорення акцентували свою увагу на тенденції проведення тематичних воркшопів для авторів проєктів, щоб презентувати всім охочим позитивні та негативні аспекти реалізації громадських ініціатив та включити до програми досвід попередньо реалізованих проєктів, щоб мешканці знали, над якими аспектами, перед презентацією проєкту, потрібно детальніше працювати.

Тож, надалі всі рекомендації та пропозиції планують розглянути. А презентують нову програму «Бюджету участі» орієнтовно в липні.

Система Orphus