Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Поліція відкрила шосте кримінальне провадження за подіями у Нових Санжарах

Поліція відкрила шосте кримінальне провадження за подіями у Нових Санжарах

Наразі слідче управління поліції Полтавської області розслідує шість кримінальних проваджень, що розпочали у зв’язку із груповим порушенням правопорядку у Нових Санжарах. До Єдиного реєстру досудових розслідувань також внесли відомості за ст. 295 Кримінального кодексу України – заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку.

Про це повідомляє пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Як повідомив Іван Вигівський, начальник поліції Полтавщини, на сьогодні підозри у причетності до масового заворушення (стаття 294 КК України) отримали п’ять осіб.

Наразі в Октябрському районному суді Полтави розглядається клопотання про обрання двом особам виду запобіжного заходу. Також підготовлено клопотання про обрання запобіжного заходу іншим фігурантам кримінального провадження.

Також одного чоловіка затримали за підозрою у замаху на насильницькі дії відносно поліцейського. Йому суд визначив 60 діб домашнього арешту без права залишати місце проживання у нічний час доби.

Нагадаємо, 20 лютого під час сутичок, що спровокували групи агресивно налаштованих людей, постраждали 9 поліцейських та одна цивільна особа.

Це сталося під час прибуття колони автобусів з українцями та іноземцями, які прилетіли з Китаю. Евакуйованих людей і поліцейських, що їх супроводжували, закидали камінням. Поліція вимушена була застосувати заходи фізичного впливу для захисту громадян та припинення активних дій збуреного натовпу.

На часі поліція вивчає роль кожного з учасників в масовому заворушенні та інших діях, що підпадають під дію Кримінального або Адміністративного закону.

“На даний час розслідування триває за такими напрямами як: блокування транспортних комунікацій (ст. 279 КК України), групове порушення громадського порядку (ст. 293 КК України), масові заворушення (ст. 294 КК України), порушення рівноправності громадян залежно від національної належності, поєднані з насильством чи погрозами (ч. 2 ст. 161 КК України), замах на умисне заподіяння поліцейському тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням службових обов’язків (ст. 15 ч. 2 ст. 345 КК України) та заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку (ст. 295 КК України)”, – уточнив Іван Вигівський.

Фото: ГУ НП в Полтавській області

Система Orphus