Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Пневмонія є причиною близько 15% смертей дітей віком до п’яти років: симптоми

Пневмонія є причиною близько 15% смертей дітей віком до п’яти років: симптоми

За даними ВООЗ, пневмонія є причиною близько 15% смертей дітей віком до п’яти років — щохвилини від запалення легень у світі помирає два малюки.

Більшість симптомів вірусної та бактеріальної форм пневмонії схожі, однак у хворого на вірусну пневмонію може проявлятися більше ознак цієї хвороби, повідомляють у МОЗ.

Якщо у вас з’явились симптоми захворювання, зверніться до сімейного лікаря: самолікування може бути небезпечним. Лише лікар може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз та за потреби призначити відповідне лікування.

Краща профілактика пневмонії – зміцнення імунітету та планова вакцинація. Здорове харчування, фізична активність, особиста гігієна, достатній сон і відпочинок допоможуть не захворіти або ж швидко видужати. Нагадуємо, що планова вакцинація від пневмококової інфекції, гемофільної інфекції типу Б і сезонного вірусу грипу в рази знижують ризики хворіти на пневмонію.

Симптоми пневмонії

Симптоми вірусної та бактеріальної пневмонії загалом подібні, однак у хворого на вірусну пневмонію може проявлятися більша кількість різноманітних ознак.

Найчастіші симптоми пневмонії:

  • підвищення температури тіла (38–39 °C, рідше — 37,2–37,4 °C), лихоманка;
  • кашель із виділенням слизово-гнійного (зеленкуватого) або навіть гнійного мокротиння, інколи може бути «сухе» покашлювання;
  • відчуття браку повітря, зниження апетиту;
  • втома, сонливість, пітливість;
  • задишка внаслідок фізичного навантаження, інколи біль за грудиною;
  • втягнення грудної клітки — під час вдихання западає її нижня частина (у здорової людини грудна клітка розширюється під час вдихання);
  • свистячі хрипи під час дихання (частіше за вірусних інфекцій).

Інколи хворим грудним дітям важко пити або ковтати їжу, у них знижується температура тіла, з’являються судоми, дехто може навіть знепритомніти.

За пневмонії часто вислуховують хрипи в легенях. Але вислухати їх удається не завжди. Діагностувати недугу допомагають рентген і комп’ютерна томографія, пульсоксиметрія, аналіз крові та мокротиння.

Система Orphus