Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Найманий працівник ФОП: про прості кроки оформлення розповіли у ДПС Полтавщини

Найманий працівник ФОП: про прості кроки оформлення розповіли у ДПС Полтавщини

Фізична особа — підприємець, у якої є необхідність залучити трудові ресурси, повинна виконати такі кроки. Перший — укладання з найманим працівником трудової угоди у письмовому вигляді. Видати наказ про прийом працівника на роботу та надіслати повідомлення до податкової інспекції за місцем реєстрації.

Про це повідомили в Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Після цього з найманим працівником проводяться розрахунки за надану працю у розмірі за домовленістю. При цьому існують законодавчо встановлені мінімальні гарантії. Так, мінімальна заробітна плата на сьогодні становить 4 723 грн. З нарахованої зарплати (але не нижче мінімальної) підприємець повинен утримати та перерахувати до бюджету: 18 % податку на доходи фізичних осіб, 1,5 % військового збору, а також сплатити 22 % єдиного соціального внеску.

Нагадаємо: за порушення трудового законодавства передбачені значні суми штрафів. Так, штраф за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час та виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків становить на сьогодні 47,23 тис. грн. за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

За повторне порушення протягом двох років з дня виявлення першого порушення – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат (141,69 тис. грн.) за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення. При цьому, за таке саме порушення ФОПам, які є платниками єдиного податку I–III груп, вчинене вперше, замість штрафу передбачається письмове попередження. За повторне впродовж двох років з дня виявлення порушення – штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат (141,69 тис. грн.) за кожного працівника, щодо якого здійснено порушення.

Система Orphus Поделиться на fb