Ви тут:
Суспільство 

Народні прикмети на 3 лютого – день Максима

Народні прикмети на 3 лютого – день Максима

День пам’яті преподобного Максима відзначають 3 лютого. Зазвичай на Максима господині випікали пироги з начинками з м’яса, яйця, грибів, риби. Пирогами пригощали членів сім’ї, жебраків і просто добрих людей.

Про це повідомляє Depo.ua.

Було заведено миритися з тими, з ким сталася сварка. Якщо в цей день помолитися Максиму за дорогу людину, то все в її житті буде добре. Часто цьому святому молилися дівчата на виданні без приданого, сироти, знедолені люди.

Максим вважався тим, хто заспокоює в печалі та помічником в бідах, тому в його день згадували добрим словом людей, які колись прийшли на допомогу.

Якщо на Максима запланована зустріч не відбулася, значить, це до добра – кажуть, що Бог від чогось лихого відвів. Якщо подружжя візьметься за руки і струсить сніг з дерева, яке росте в їхньому дворі, то це обіцяє їм процвітання і щастя. Вірили, що 3 лютого народжуються прекрасні сім’янини і господині.

Народні прикмети на 3 лютого:

Якщо на Максима через хмари видно Місяць – це до хорошого врожаю пшениці

Ясне небо на Максима – прикмета того, що порожні комори будуть

Ясна погода 3 лютого – чекай затяжних морозів

Якщо місяць 3 лютого прихований за хмарами, які швидко пливуть по небу – чекай доброго врожаю

У ніч на Максима можна прив’язати батіг і рукавиці до коня – щоб домовик на нього не сідав. У цей день ходили на конюшню і перевіряли річну упряжку – вважалося, що лагодити її потрібно саме 3 лютого.

На Максима, 3 лютого, якщо створиш добру справу, то добро обов’язково повернеться.

Система Orphus