Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зареєстрували 20 фактів незаконної порубки дерев

На Полтавщині зареєстрували 20 фактів незаконної порубки дерев

Від початку року поліція області зареєструвала близько 20 фактів незаконної порубки дерев. За викритими фактами відкрили кримінальні провадження за ст. 246 Кримінального кодексу України.

Про це повідомив Олексій Манжиєвський, заступник начальника поліції Полтавщини, інформує пресслужба ГУ НП в Полтавській області.

Забезпечення ефективної охорони та раціонального використання природних ресурсів і, зокрема, протидія фактам незаконної порубки дерев – пріоритетний напрям діяльності поліції.

Для запобігання пошкодженню та знищенню лісових культур поліція спільно з працівниками Державного агентства лісових ресурсів проводять відповідну роз’яснювальну роботу серед населення.

“Нагадуємо, що за заподіяння істотної шкоди навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів, передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 246 (Незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України”, – повідомляють правоохоронці.

Також згідно з ст. 65 (Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняку) КУпАП, передбачається стягнення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від ста п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Окрім цього, за кожне незаконно зрізане дерево стягується сума завданих збитків, яка залежить від діаметра пня зрізаного дерева.

“Шановні громадяни! якщо вам відомо про незаконну вирубку дерев, їх подальше транспортування або продаж – негайно повідомляйте у поліцію за номером 102”, – йдеться у повідомленні.

Фото: ГУ НП в Полтавській області.

Система Orphus