Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині вдвічі зменшилася кількість захворювань на сказ

На Полтавщині вдвічі зменшилася кількість захворювань на сказ

За 2019 рік в області зареєстровано 19 неблагополучних пунктів по сказу, де захворіло і загинуло 20 тварин: 7 котів, 5 собак, 5 лисиць, 1 єнотовидна собака, 1 ВРХ, 1 ДРХ.

В порівнянні з 2018 роком це менше на 23 випадки захворювання на сказ та 20 неблагополучних пунктів, повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області на своїй сторінці у Facebook.

Тож, можна з впевненістю говорити, що комплексна робота з боротьби зі сказом дає свої результати. Масштабна імунізація, постійний епізоотичний моніторинг за ситуацією, які велися завдяки виділеним на ці цілі коштам, не пройшли безслідно – кількість захворювань на сказ в регіоні зменшилися за два останніх роки вдвічі.

Так, спеціалістами державних установ ветеринарної медицини Держпродспоживслужби області в районах і містах щеплено проти сказу понад 232 тисяч домашніх та сільськогосподарських тварин.

Восени, 518,2 тис. принад з вакциною «Орісвак» розповсюджено за допомогою авіатранспорту на території області загальною площею 20,7 тис. км²

Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звертає увагу власників тварин: відмова або ненадання тварини для проведення щеплення проти сказу є порушенням чинного законодавства, зокрема, вимог статті 107 КУпАП, статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину», пункту 5 «Інструкції про заходи щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин» та передбачає адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Його необхідно робити щорічно всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку. Вакцина проти сказу є безкоштовною (в державних установах ветмедицини) , оплатити треба лише необхідні витратні матеріали (шприц тощо).

 

ФОТО: ГУ Держпродспоживслужби у Полтавській області

Система Orphus