Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині циркулює найпоширеніший штам грипу АН1N1, – Віктор Лисак

На Полтавщині циркулює найпоширеніший штам грипу АН1N1, – Віктор Лисак

Станом на 5-й тиждень, в усіх регіонах України спостерігається активний процес захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип. Епідемічний поріг по Україні перевищений на 43%.

На Полтавщині спостерігається низький рівень активності епідемічного процесу.

Але є тенденція до збільшення захворюваності. У Полтавській області епідемічний поріг перевищує 21%. Рівень захворюваності зріс на 47%. Значну кількість хворих становлять діти. У порівнянні з попередніми роками епідемічна ситуація в регіоні є нижчою на 7,4%”, – повідомив на апаратній нараді директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

В Україні від ускладнень ГРВІ та грипу вже зафіксовано 15 летальних випадків, на Полтавщині таких не зареєстровано.

“На території України сьогодні циркулює 4 типи вірусів — A(H1N1), A(H3), тип А, тип В – вони є підтвердженими. У 69 випадках це А Н1N1. Цей вірус вже раніше циркулював на території України. Полтавський лабораторний центр вже підтвердив циркуляцію вірусу А Н1N1 на території регіону”, – зазначив Віктор Лисак.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА зазначив, що потрібно створити консультативні пункти на базі лікувально-профілактичних закладів. Бо більшість людей звертаються за консультаціями по телефону з питань захворюваності на ГРВІ та грип.

Побачили, що служба екстреної медичної допомоги зайняла нішу у питанні надання консультацій по телефону. З усіх викликів, які ми проаналізували з 1 по 5 лютого, 3669 дзвінків на службу екстреної допомоги потребували консультації. З них 47 дзвінків здійснено на номер 103″, – закцентував Віктор Лисак.

У зв’язку з поширенням захворюваності, на Полтавщині закрили на карантин 75 шкіл у різних районах. Нагадаємо, карантин продовжили у школах Лубен, Миргороді. Там навчання призупинене до 14 лютого включно.


Система Orphus