Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині створять карту реорганізації інтернатних закладів

На Полтавщині створять карту реорганізації інтернатних закладів

21 лютого в Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулась постійна комісія Полтавської обласної ради з питань освіти, науки і культури за участі депутатів облради та заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко.

Серед низки питань жваве обговорення виникло навколо реорганізації інтернатних закладів освіти. Зокрема, у 2020 році на Полтавщині планують реорганізувати шляхом приєднання Варварівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Карлівського району Полтавської обласної ради до Микільського навчально-реабілітаційного центру; Миргородської спеціальної загальноосвітньої школи I-III ступеня до Полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат I-III ступеня; Якимівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Лохвицького району до Розбишівського навчально-реабілітаційного центру з поглибленим професійно-трдовим навчанням.

Заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко говорить, що реорганізовувати інтернатні заклади неправильно без належної інформації.

Зараз немає ні цифр, ні доцільності, ні необхідності, з депутатами обласної ради і тих районів взагалі ніякої мови не було. Реорганізація інтернатних закладів — це неправильно. Я впевнений, що ця обласна рада жодного дозволу на реорганізацію не дасть”.

В. о. директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Галина Власюк пояснює, що реорганізація закладів не означає їх закриття.

«Ніхто не сказав, що заклад буде закритий. Об’єднання не означає закриття. Це буде структурний підрозділ навчального-реабілітаційного Микільського центру. Діти і педагоги залишаються в закладі. Просто зміна цього найменування дасть можливість ще більшій кількості дітей отримувати реабілітаційні послуги. Варварівська спеціальна школа призначена для дітей з інтелектуальними порушеннями. А коли вона стане в статусі навчально-реабілітаційного центру, там зможуть отримувати послуги діти з різними нозологіями», – говорить Галина Власюк.

В. о. директора Варварівського спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Світлана Овчаренко погоджується, що реорганізація потрібна, але з Микільським центром вони різняться за типами закладів.

«Я згодна з думкою Департаменту, що однозначно треба виконувати рішення про оптимізацію закладів. Вони для дітей потрібні. Справа в тому, що у нас з Микільським закладом різні типи. У них навчально-реабілітаційний центр, де діти мають складні вади розвитку. У нас діти з інтелектуальними порушеннями. Вони здатні самостійно себе обслуговувати, повноцінно засвоювати матеріал, продовжувати навчання в професійно-технічних училищах. Зі складними вадами розвитку у нас тільки 5 діток. Моє бачення — потрібно зберегти специфіку закладу».

Депутат Полтавської обласної ради Петро Ворона зазначив, що розглядати питання про реорганізацію закладів варто в комплексі.

«Ми неодноразово звертались до Департаменту освіти, щоб по кожному закладу дали нам план, де передбачено, що буде з цим закладом. Або карту, на яку нанести всі заклади освіти. А зараз це почали давати по одному закладу».

«Не можна реорганізовувати точково. Ви не показуєте нам загальної картини. Ми не бачимо, яку матимемо мережу інтернатних закладів. Нам би створити комісію із залученням фахівців з Департаменту охорони здоров’я. Аби вони виїхали в кожен закладах інтернатного типу і подивились на предмет відповідності контингенту дітей. Чи в такий спосіб, чи в інший, але реорганізація потрібна», – говорить голова комісії і депутат облради Сергій Шевчук.

Заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко повідомила, що створять довгострокову карту реорганізації інтернатних закладів освіти.

«Стосовно карти пропозиція слушна. Ми підготуємо карту реорганізації закладів. Зробимо її довгостроковою на кілька років і винесемо вам на розгляд. Також на розгляд буде винесено розпорядження з приводу комісії для цих трьох інтернатних закладів — там є медичні й соціальні працівники, працівники закладів освіти, залучена Служба у справах дітей», – запевнила Катерина Рижеченко.

Система Orphus