Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині розглянуто 99% справ щодо визначення статусу “чорнобильців”: засідання регіональної комісії 

На Полтавщині розглянуто 99% справ щодо визначення статусу “чорнобильців”: засідання регіональної комісії 

У Полтавській ОДА відбулося чергове засідання регіональної комісії з визначення статусу осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших категорій громадян.

У 2018 році Кабміном прийнята постанова щодо заміни посвідчень учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС на посвідчення нового зразка. 

“У нас близько 4 тис. таких осіб. І наша комісія, і районні управління соцзахисту увесь минулий рік працювали, щоб переглянути, опрацювати документи і  прийняти рішення про підтвердження статусу і видачу посвідчення нового зразка. На сьогодні у нас одна з небагатьох областей, де опрацьовано 99% справ. Це один з найвищих показників по Україні”, – повідомила заступник директора Департаменту соціального захисту населення ОДА, заступник голови комісії Ніна Черняк. 

Вона наголосила, що зараз тільки 30 справ потребують доопрацювання, по яких запрошують додаткові документи, щоб підтвердити право на статус. 

“Представниками Департаменту соцзахисту була проведена велика робота, скрупульозно перевіряли особові справиі. Якщо виникали питання, такі справи відправляли на комісію Міністерства соцполітики. Деякі з них спільна комісія затвердила, а деякі повернула на доопрацювання”, – розповів голова обласної організації “Союз Чорнобиль” Віктор Шкурпела. 

На розгляд комісії винесли 59 справ. Вони стосуються видачі посвідчень вперше (37), повторно (10, внесення запису у зв’язку зі зміною групи інвалідності (7) і ті, що повернулися зі спільної комісії (5). Усі вони попередньо були опрацьовані на засіданні  робочої групи. 

Система Orphus