Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

На Харківщині відбулась активна фаза військових навчань

На Харківщині відбулась активна фаза військових навчань

На Харківщині провели двоступеневі командно-штабні навчання. Командувач військ ОК “Схід” генерал-майор Олександр Нестеренко заявив, що військові успішно відпрацювали всі елементи сучасного бою та врахували десятки різних варіантів зміни ситуації на основі досвіду, набутого на Донбасі й під час участі в миротворчих місіях.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони України.

Наразі в зоні відповідальності Чугуївського гарнізону відбулася їхня активна фаза. Тисячі військовиків ЗС України, резервістів і правоохоронців, а також десятки одиниць бронетехніки, бойові вертольоти й військові літаки залучали до відпрацювання практичних дій.

За легендою навчання, умовний противник перетнув держкордон і намагався захопити українську територію. При цьому ворог застосував артилерію та авіацію. Силами кількох бойових частин його зупинили і змусили зайняти оборону.

“Керували навчанням офіцери Оперативного командування “Схід”, які мають неабиякий бойовий досвід. Тож ввідних і різних несподіванок для командирів підрозділів вистачало. А “ворожу” авіацію відіграли льотчики армійської авіації”, — розповів командувач військ Оперативного командування “Схід”.

На одному з етапів навчань противник застосував кілька диверсійно-розвідувальних груп у нашому тилу. Тому до справи взялися бійці окремої бригади територіальної оборони спільно із військовослужбовцями ВСП.

“У перший день навчань резервісти охороняли важливі об’єкти і несли службу на блокпостах, — каже командир окремої бригади тероборони підполковник Ігор Кіфоренко. — Ворога особливо цікавили мости, держустанови, переправи й летовища. За сприяння регіональних структур СБУ і Нацполіції ми не дозволили диверсантам захопити ці об’єкти”.

Після успішної роботи українських артилеристів по умовному ворогу й знищення літаками командних пунктів противника, у наступ пішли механізовані підрозділи.

“На цьому етапі навчань дещо ускладнили завдання і військовикам довелося форсувати водну перешкоду, — пояснює генерал-майор Олександр Нестеренко. — Інженерно-саперні підрозділи успішно впоралися з наведенням переправи, чим забезпечили просування вперед основних сил”.

Під час навчань головну увагу приділяли взаємодії між підрозділами і різними силовими структурами, швидкому прийняттю правильних рішень, а також використанню військовими бойового потенціалу на повну потужність.

“Попереду в учасників ще один день роботи в польових умовах. Після цього — підбиття підсумків і визначення рівня професіоналізму кожного з командирів”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Міноборони

Система Orphus