Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

МОН запропонує реформу системи зарплат учителів

МОН запропонує реформу системи зарплат учителів

Питання заробітних плат і престижності педагогічної праці загалом є одним з найкритичніших для Кабінету Міністрів.

Про це в інтерв’ю Радіо НВ сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, пише портал Освіта.ua.

«Заробітні плати — це одне з ключових і найболючіших, тому що молода людина, яка приходить до школи, в середньому отримує 4 173 грн заробітної плати. Така заробітна плата складається переважно з окладу та мінімальних надбавок за престижність праці. І в ситуації, коли заробітну плату вчителя формують надбавки, премії, а не оклад, складається ситуація, що ті вчителі, які молоді, які лише прийшли, вони отримують дуже мало», – сказала міністр.

За словами міністра, одним із завдань Кабінету Міністрів на 2020 рік є реформування системи заробітних плат та оцінювання роботи різних категорій вчителів.

«До першого квітня ми маємо презентувати перший нарис концепції реформування заробітних плат в країні. Найважче, що в цій ситуації є — це знайти додатковий ресурс. Для мене в цьому питанні є дві проблеми. Перше, нам потрібно загалом переглянути, як ми зарплату нараховуємо. Тому що ситуація, коли оклад складає менше ніж 50% від заробітної плати — це ненормальна ситуація. Тому що на місцях це дуже часто дає можливість маніпулювати цими надбавками», – зазначає Ганна Новосад.

Зокрема, вона повідомила, що гранічна межа надбавки за престижність праці складає 30%. Держава з бюджету виплачує цю надбавку у розмірі 25%, однак не у всіх регіонах надбавка виплачується вчителям у необхідному розмірі.

«Що роблять на місцях: у деяких регіонах або містах вирішують на власний розсуд – вони хочуть заплатити 25%, скільки їм надали з держбюджету, чи 5%, і зекономити 20% на якісь матеріальні потреби. Я розумію, що необхідно ремонтувати дахи, класи, вікна, але ці гроші мають йти на зарплату», – наголосила міністр.

Вона також підкреслила, що систему, коли надбавки вирішують кінцевий розмір заробітної плати, потрібно припиняти.

«Тому оптимізація надбавок є одна з тих речей, яку ми будемо робити. Але я буду дуже відверта – без додаткового ресурсу, без додаткових десятків мільярдів на підвищення заробітної плати нам буде дуже складно цю ситуацію вирішити. Тому це одне з надскладних завдань для уряду», – сказала Ганна Новосад.

 

 

ФОТО: freepik

Система Orphus Поделиться на fb