Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Молитва у соборі і фінал “Євробачення”: полтавці повернулися із Всеукраїнського з’їзду православної молоді

Молитва у соборі і фінал “Євробачення”: полтавці повернулися із Всеукраїнського з’їзду православної молоді

У Києві завершився Всеукраїнський з’їзд православної молоді, у якому взяли участь делегати з усієї України, в тому числі з Полтавщини. Організувало захід Синодальне управління у справах молоді ПЦУ, очолюване архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором.

До присутніх із вітальним словом звернувся Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

“Часом може закрадатися думка, що лише з віком та набуттям життєвого досвіду можливе пізнання Божого закону, що це – уділ для старших, або й навіть для похилих віком. Однак насправді Слово Боже спрямоване до кожної людини вже і зараз – незалежно від всіх зовнішніх обставин її буття, зокрема і від віку. Якщо уподібнити життя людське будівництву дому, то молодість – це час закладання основ, підвалин, фундаменту”, – зазначив він.

На події також були присутні заступник Міністра культури, молоді та спорту України Олексій Сівірін і начальник відділу регіональної молодіжної політики та підтримки ініціатив молоді департаменту молодіжної політики Марія Карчевич.

Делегацію з Полтави очолили Архієпископ Федір, голова ГО “Команда небайдужих” Наталія Гранчак і свящ. Анатолій Куліш з Кременчука. Останній поділився враженнями від роботи з’їзду у Фейсбук.

У перший день учасники напрацьовували стратегію молодіжної роботи ПЦУ. Кожен зміг представити свій план подальшого розвитку Синодального управління у справах молоді. Не забули і про дозвілля.

“Вечір у нас був особливим: ми потрапили на фінал нацвідбору “Євробачення”. Знаєте, дивитись по телевізору та бачити вживу – це таки різні речі. Атмосфера, запал конкурсантів – це усе круто!”

Другий день з’їзду проходив у приміщенні Київської православної богословської академії, а розпочався Літургією у Михайлівському Золотоверхому соборі.

“Молитва – ось що відволікає від фізичної втоми та виснаження. І це таки дієво…” – зазначив Анатолій Куліш.

Також гостем другого дня з’їзду став Михайло Хома, більше відомий як Дзідзьо.

“Проте тут він не був своїм сценічним персонажем. Спокійний, виважений, глибокий – ось, як я можу його охарактеризувати. Так, багато хто вважає, що він “такий-сякий”, пише усяку муть і руйнує психіку дітей всяким сміттям. Проте, саме суспільство “зробило” цього персонажа! Якби пан Михайло писав серйозні та глибокі пісні – аудиторія була б значно меншою”, – зазначив о. Анатолій.

Система Orphus