Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Мери міст Полтавщини вимагають від уряду скасувати абонплату за транспортування газу, – Шамота

Мери міст Полтавщини вимагають від уряду скасувати абонплату за транспортування газу, – Шамота

Регіональне відділення Асоціації міст України за ініціативи секретаря міськради Полтави Олександра Шамоти одноголосно проголосувало за звернення до Кабінету міністрів із вимогою скасувати абонентську плату за транспортування газу.

“Як представники місцевого самоврядування ми постійно в контакті із громадою. Кожен день отримуємо від людей сотні звернень щодо «другої» платіжки за газ. Люди обурені – вважають ці платежі несправедливими та непрозорими. Тож, керівники міст, ОТГ та селищні голови Полтавщини звертаються до Уряду з вимогою скасувати плату за транспортування блакитного палива для побутових користувачів”, – зазначив Олександр Шамота

Про це стало відомо на загальних зборах полтавського регіонального відділення АМУ, повідомляє пресслужба Полтавської міської ради.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) змінила порядок оплати послуг з доставки газу. З січня 2020 року вартість послуги з доставки газу виключена із загального рахунку за газ і виставлена окремим платежем.

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу протягом “газового року” (з 1 жовтня по 30 вересня).

Секретар полтавської міськради Олександр Шамота, виступаючи на загальних зборах регіонального відділення АМУ, заявив:

“Постанова НКРЕКП прийнята без необхідного обґрунтування та порушує низку законодавчих актів. Непродумана система тарифоутворення призвела до здорожчання газу для населення (у Полтаві за підрахунками тепер кубічний метр коштує 7 грн, у той час як торгують зараз газом по 4,5 грн за кубометр). До того ж, створена безпрецедентна колізія – люди, які не користуються газом, мають платити за його транспортування”

Шамота відмітив, що методологія нарахувань ціни транспортування газу непрозора. До того ж, більшість газових мереж у приватному секторі та на околицях міст люди свого часу проклали власним коштом. Тож, такий підхід до оплати послуг видається не просто несправедливим, а й блюзнірським, заявив секретар полтавської міськради.

Він акцентував, що керівники міст, ОТГ та селищні голови Полтавщини вимагають від Уряду не об’єднання двох платіжок в одну, а взагалі скасування абонплати за транспортування газу.

Також загальні збори полтавського регіонального відділення АМУ звернулися до центрального органу та інших регіональних відділень Асоціації міст України по підтримку ініціативи Полтавщини щодо скасування абонплати за транспортування газу.

Зазначимо, що за інформацією ЗМІ, на Харківщині правозахисники подали позов проти НКРЕКП з вимогою визнати незаконною постанову, яка встановлює тариф на транспортування газу.

Крім того, на сайті Президента України зареєстрована електрона петиція «Щодо незаконності плати за транспортування газу». За тиждень з моменту опублікування вона набрала більше 1,1 тис голосів.

Система Orphus