Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Медичні програми, які діяли у Кременчуці у 2019 році, діятимуть і у 2020

Медичні програми, які діяли у Кременчуці у 2019 році, діятимуть і у 2020

У Кременчуці вже кілька років поспіль успішно діють соціальні медичні програми, які фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. Начальник міського управління охорони здоров’я Максим Середа зазначив, що всі вони діятимуть і у 2020 році. Адже їх впроваджено задля підтримки соціально незахищених верств населення, майбутніх матусь і людей, які мають серйозні вади здоров’я і потребують дороговартісного лікування.

Про це повідомили у Кременчуцькій міськраді.

З кожним роком кількість людей, які скористалися медичними послугами, завдяки дії цих програм збільшується. Про важливість впровадження їх в життя свідчить статистика, яку наводить очільник медичної галузі міста.

Уже кілька років у Кременчуці вагітні отримують Пологові сертифікати, завдяки яким для них ведення вагітності та пологів є безоплатними. У 2019 році 1121 вагітна скористалася пологовими сертифікатами, на що використано понад 3,1 млн грн міського бюджету.

Відчули кременчужани і переваги міської програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Стоп-інфаркт». Впродовж року в рамках програми безкоштовно проведено 104 коронарографії та 71 стентування. Зазначені медичні обстеження і процедури так само були профінансовані з міського бюджету – 2 млн 737 тис грн було спрямовано на ці цілі. Максим Середа зазначає, що в більшості випадків це не тільки дало можливість покращити здоров’я пацієнтів, але й врятувати їх життя.

Суттєвою допомогою хворим на онкологічні захворювання є фінансування з міського бюджету одного курсу хіміотерапії, згідно із міською цільовою програмою лікування онкологічних і гематологічних захворювань. Впродовж 2019 року 176 хворих скористалися цією послугою, на загальну суму 1 млн 700 тис. грн. Варто зазначити, що середня вартість одного курсу хіміотерапії становила понад 9000 гривень.

Також у місті впродовж звітного періоду реалізувалася міська цільова програма централізованого харчування пацієнтів закладів охорони здоров’я Кременчука, яка також фінансувалася за рахунок коштів бюджету міста. На ці цілі у 2019 році було виділено 7 млн. 688 тис. грн, середня вартість харчування становила 38,78 грн на один ліжко-день.

За рахунок коштів міського бюджету хворим кременчуцьким дітям, було забезпечено повне фінансування лікування в реанімаційному відділенні міської дитячої лікарні. За рік проліковано 517 дітей.

Система Orphus